Skocz do zawartości

Wysoki połysk - EDIT: Motip?


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Postanowiłem się poradzić, bo mam mały problem z połyskiem po malowaniu. Otóż maluję sobie elementy farbą w spray'u - Dupli Color (lakier z żywic syntetycznych produkcji Dupli-Motip). Farba schnie 24 godzny do pełnego wyschnięcia. Otrzymuję pomalowane elementy, które mają piękny połysk. Nie mam niestety sterylnych warunków do malowania, więc zawsze jakiś paproch osiądzie.

Po około 50 godzinach od malowania, jeden z elementów na próbę przejechałem pastą polerską, którą wcześniej polerowałem szybki. No i niestety połysk się w tym momencie traci. Widać to na zdjęciu, choć w rzeczywistości różnica jest dużo większa:

IMG_0070.jpg

Jak sobie z tym poradzić? Czy jeśli element po polerce, pomaluję znowu lakierem bezbarwnym (połysk), to czy powróci do dawnej świetności? Jeśli nie, to jaka jest alternatywa - chciałbym zachować wysoki połysk, a jednocześnie muszę przepolerować. Może są jakieś specjalne preparaty?

Proszę pomóżcie, bo mój Actros Black Edition stoi z tego powodu, a na tym akurat modelu wysoki połysk musi być.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Fajny poradnik, ale zabawa straszna.

Spróbuję z tym lakierem bezbarwnym - może on da zadowalający połysk.

Aż tak wysoki, jak na tym modelu z poradnika, to być nie musi na moim Actrosie.

Pozdrawiam.

 

PS

A jakby go potraktować woskiem koloryzującym? Np. T-Cut Color Fast?

W sumie, to aż tak bardzo się nie musi świecić, jak psu.....

Pozdrowienia.

 

PS2

Postanowiłem jeszcze raz pomalować i kupiłem dziś lakier akrylowy Motip (samochodowy) - czarny błyszczący. Powierzchnie przeszlifowałem i teraz poprzedni lakier z żywic syntetycznych stanowi podkład. W niektórych miejscach zeszlifowane do plastiku, ale większość tylko "wyrównane".

I teraz pytanie, czy jak na ten lakier z żywic syntetycznych przyjdzie Motip akrylowy, nie zetnie mi się coś? W sensie, czy takie połaczenie lakierów nie spowoduje kłopotów - lakier jest wyschnięty, nakładany był jakieś 4-5 dni temu.

I drugie pytanie, czy ten motip, jak przyjdzie na goły plastik, nie pomarszczy go? Nie powinien być chyba "agresywny", bo to lakier akrylowy, nie metalik.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.