Skocz do zawartości

Ferrari F430 Revell 1:24 pierwszy projekt


szymel

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20140626_201417.jpg

MmnHuN8-MrJFGz_JGc3RSucU57PgPT2PHwjrgoV7sQ=w920-h690-no

y-U0WBuxs0YGtDJ4hLboAYAnUarQ0Z0U0f2GYHmrhw=w920-h690-no

IMG_20140626_210630.jpg

IMG_20140626_210643.jpg

 

Jest to mój pierwszy projekt dlatego też proszę o wszelkie sugestie :-)

 

Generalnie model był już zaczęty, więc mam nieco trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Źle nie jest, ale i nie powala.. Czysto złożone i pomalowanie ... Nie wiem jakie masz założenia związane z tym projektem. Czy to ma być prosto z pudła, czy z jakimiś dodatkami (np. flock na podłodze, pasy, jakieś blaszki). Może napisz coś więcej o tym co chcesz z tego zrobić docelowo, to będzie łatwiej...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to mój modelik, bo ostatnio sprzedałem taki zestaw F430 + Enzo, F430 miało pomalowaną kastę i podwozie, ale to chyba nie to.

Ile zapłaciłeś za ten model, jeśli można wiedzieć?

 

Czekam na dalszy rozwój sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kashato ten model kupiłem razem z Enzo 22 marca za 41 zł

 

Co zaś do samego modelu, to jako że to pierwsza praca, to nie kombinuję za mocno. Praktycznie wg instrukcji ale z inną kolorystyką wykończenia wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

hyyBITZ-_wPdh_lwf6Jl90tbgChpPo9Tp4xDmC5PtA=w883-h518-no

xN-4hWeyky2-_Ig4rgdtBa1CFAWe0fjbr9NADSVIJg=w1015-h518-no

 

Body prawie gotowe do wstawienia szyb. W kilku miejscach muszę jeszcze poprawić malowanie ale chyba dużo więcej z tego nie wycisnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki matowe czy połysk? Powinny być matowe. Pamiętaj o znaczku w srebrnym kolorze. Tylne lampy trochę za różowe ale może przekłamuje aparat. Co to za obtarcie na ostatniej fotce z prawej strony?

 

Malowałeś kastę jeszcze raz czy to po mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki oczywiście mat, lampy rzeczywiście trochę za mało czerwone, jakoś tak wyszło Pactrą A65 Clear Red malowane.

Całość musiałem pomalować ponownie, bo tylna klapa nie była w kolorze. Użyłem Revella 34 aqua ale prawdę mówiąc słabo mi poszło, pewnie dlatego, że kolor na kolor dałem.

A to obtarcie poprawie, bo powstało przy klejeniu siateczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na finiszu

 

DSC00606.JPG

DSC00613.JPG

DSC00614.JPG

DSC00615.JPG

DSC00616.JPG

oP_ylql2xXyJLPfsOoryht6ZvSEoWa-UJzlDbojkO3w=w766-h510-no

 

Największy "bałagan" zrobił się chyba z szybami :/ Mimo, że użyłem do ich wklejenia ClearFix Humbrola to nie jestem ztego za bardzo zadowolony.

 

 

 

A kolejny model jaki trafi na warsztat to:

 

IMG_20140629_185008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed polerką.

Przy moim "doświadczeniu" jeszcze nie mogę powiedzieć czy mi Revell leży czy nie ;-) na pewno cena jest adekwatna do jakości ale jest to też czynnik, na który zwracam uwagę.

 

W kolejce jest tez Testarossa Tamiya, 348 Hasegawa, Actros Black Italeri i kilka innych więc porównanie będzie ale to modele raczej na później.

 

Model generalnie jakieś dwa tygodnie się wałkował ale dopiero teraz fotki porobiłem.

 

Polecicie jakiś sprawdzony sposób na górę teraz, tak aby lepiej wyglądał ale jednocześnie kalkomani nie zniszczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiś sprawdzony sposób na górę teraz, tak aby lepiej wyglądał ale jednocześnie kalkomani nie zniszczyć?

 

Uwzględniając fakt, że wszystko jest już "na miejscu" ja bym to na twoim miejscu zostawił i wziął się za kolejny projekt ... Nie sądzę żeby mogło to wyglądać inaczej niż wygląda....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.