Skocz do zawartości

'39 Opel Admiral "Sicilian Mafia" 1:24


MasterJanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy forumowicze

pragnę Wam przedstawić mój najnowszy model, Admirala firmy ICM. Części są bardzo dobrej jakości, brak nadlewek itp jednak spasowanie części i sposób ich klejenia ze sobą jest nie najlepszy, boki karoserii nie przylegają idealnie, dachu nie da się tak na model położyć ani nawet przykleić, żeby gdzieś nie odstawał itd. Mimo tego sklejanie sprawia frajdę a ja jak zwykle chciałem zrobić coś innego niż tylko skleić model z pudła wg instrukcji. ICM oczywiście zakłada różne wersje wojskowe.

 

Ja wpadłem na pomysł zrobienia z tego autka samochodu gangsterskiego, po zobaczeniu tej fotki. Jednoznacznie skojarzył mi się z gangsterami.

 

photo.ashx?photoid=705850&type=3

 

Co zrobić, żeby nabrał odpowiedniego wyglądu? Wiadomo, że musi być czarny. Ale nie chciałem, żeby popadł w monotonię, więc zdecydowałem się na czerwone, kontrastowe koła i czerwoną tapicerkę. Co oprócz tego? Wpadłem na pomysł śladów mafijnych porachunków na nadwoziu, wykonałem je ogrzanym kawałkiem spinacza. Poza tym we wnętrzu wozu zagościła broń palna a na karoserii dodałem troszkę rdzy i włoskie tablice rejestracyjne.

 

Zapraszam do oglądania

 

 

p_53At3n5JJppcKfy_MKnjuO-Z250JDvWZE5MtX4DGw=w1000-h667-no

 

 

Mafia3.JPG

 

 

Mafia4.JPG

 

 

Mafia1.JPG

 

 

Mafia5.JPG

 

 

 

Mam nadzieję, że model się spodoba. Komentujcie i oceniajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, klimatyczny model. Niezłe strzelaniny musiały być, no ale cóż, takie życie mafii . Bardzo fajnie wyszły felgi. Z czego zrobiłeś te kapsle? Pineski czy coś innego? Ładne lustro na nich wyszło . Karabinek z tyłu zacny. Dach faktycznie masakra ze spasowaniem. Ogólnie to dobra robota!

 

Następne prace w miare możliwości wrzucaj do warsztatu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie No musiały, musiały, w sumie to myślałem jeszcze o jakichś pościgowych wgnieceniach ale zdecydowałem się go aż tak nie masakrować, stwierdziłem że po prostu gangsterzy wpadli w zasadzkę ale udało im się gładko zwiać i tylko są ślady od postrzałów po bokach i z tyłu. Fajnie, że detale się podobają. Dekle akurat ICM-owskie, tylko zdecydowałem się nie naklejać kalkomanii która zasłania połowę dekla, stwierdzeniem że szkoda zakryć takie ładne lustra ;)

 

No z następnych warsztat będzie, w sumie żałuję że nie zrobiłem warsztatu do Hippie Vana, ale jakoś chciałem wszystkich zaskoczyć gotowym modelem

 

Komentujcie, oceniajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem tu nowy, zarejestrowałem się głównie, aby się uczyć, ale ja nowicjusz, zwrócić muszę uwagę na dwa koszmarne błędy i jeden malutki:

1. tablice rejestracyjne włoskie z czerwonymi literami oznaczającymi miasto były tylko z tyłu- do nich z przodu były takie malutkie ok. 5x20 cm tylko z białymi znakami

2. te rejestracje z kolorowymi literami nadawano we Włoszech w latach 70 i pierwszaj połowie 80, więc chyba nie pasują do tego auta

3. tu już malutki błąd-nie błąd, bo rejestracja jest z Mediolanu- jednak trochę daleko od strefy działania mafii sycylijskiej

pozdrawiam

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Barthez, kadzior - dzięki wielkie Tak, to kierunkowskaz.

 

redjanar - dzięki za fachową uwagę. Te tablice są z zestawu Revella "VW T2 Jagermeister" Spodobały mi się pod względem wyglądu, wiedziałem że czasowo nie pasują ale ja nigdy nie trzymałem się tak dokładnie detali, robię autka dla siebie, dla frajdy ale oczywiście zdaję sobie sprawę jak takie błędy mają wpływ przy fachowym, wiernym odtwarzaniu modeli z epoki. Ta miniaturowa tabliczka jest w kalkach mimo wszystko chciałem tą dużą.

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie,

 

Marcin1970 - dzięki No koncepcja dla niektórych może kontrowersyjna ale ja lubię dodawać modelom historie.

 

dlugi6661 - dzięki Karabiny z zestawu Italeri "1:24 Willys Jeep" A dziury po kulach zrobiłem spinaczem rozgrzanym na płomieniu świecy i potem pędzlem metalik. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.