Skocz do zawartości

VW GOLF GTI 1:24 REVELL


dlugi6661

Rekomendowane odpowiedzi

Już Ci tłumaczę Po położeniu rdzawego matu w sposób nieregularny, czyli w jednych miejscach grubszy strumień aero w jednym mniejszy, wybrane miejsca strategiczne maluję maskolem. Do użycia tego używam różnych końcówek różnych przedmiotów, aby było to naturalne i losowe np zapałka, wykałaczka, drugi koniec pędzla. W przypadku tego defektu pod szybą odcień był średni - nie za ciemny, nie za jasny. Ciapkasz maskolem jak Cię fantazja poniesie, używając różnych końcówek i grubości maskola. Robisz foto, aby zapamiętać gdzie co pokryłeś. Po wyschnięciu kładziesz kolor bazowy w macie (mój był biały), czekasz parę minut, aż będzie delikatnie wilgotny i ledwo brudzący. Łapiesz pęsetą za środek ukrytej plamy z maskolem i go ściągasz. Wilgotny lakier nie odejdzie Ci równiutko, tylko podwinie do góry na milimetrowe długości (efekt odchodzącej farby). Jakby lakiery był suchy to po zawodach z takim efektem. Na to cieniutkim pędzelkiem rdzawy wash i voila - lekka plama z rdzy z odchodzącym lakierem gotowa. W pozostałych dochodzi sól, drapanie, frezowanie, szlifiera, pigmenty, mieszanki z washem itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dłuuugo szukałem co mi tutaj nie pasuje, wiedziałem, że zniszczony, że farba odchodzi...ale ciągle czegoś brakowało. Napisałeś o wyblaknięciu, o klapie, która jest zbyt "nowa"..zacząłem dłubać, wydłubałem ze sklepu zestaw do weatheringu z tamki. Zastanawiałem się czy wybrać wersję A czyli ogólnie dust&mud czy C czyli rust. Rdzy mu pod dostatkiem, więc wziąłem A i zaj*bisty jest do takich rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga pięknie zżarta. Polak by jeszcze golfa odratował. Troszkę szpachli, w podłoge wstawki plus masa do konserwacji, fotele recaro , nowy lakier i do zimy by wytrzymał a w komis za 5k wstawiony. Mam pomysł na diorame Potrzebujesz lawete lub jakies auto z przyczepa. Na przyczepie Twoj golf . Calosc bys umiescil na drodze podczas przekraczanie granicy polsko-niemieckiej super ci idzie ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha wiesz co tak samo powiedziała moja żona jak weszła do piwnicy, aby zadać swoje codzienne standardowe pytania: "Co Ty znowu dłubiesz ? Długo jeszcze?", spojrzała mówiąc, że Polak jeszcze by go na nogi postawił trzy razy Pomysł genialny z tą lawetą, teraz mam mocną rozkminę. Byłem wczoraj w lesie, narwałem mchu, patyków, roślinek, suszę je w czasie jak jestem w pracy. Myślałem, aby na sklejce wielkości ok. a5 ułożyć lekko teren w 80% na nierówności, pozostałe 20 zrobić kawałek asfaltu / drogi, kładąc drobny kawałek czarnego papieru ściernego. Efekt miał być taki, że ktoś go porzucił na bliżej nieokreślonym poboczu. Na nim trawki, krzewy, kamienie, drewno powiązane przez kogoś sznurem..może nawet drzewo (zobaczę, jak wyjdzie - realistycznie, czy też nie). Przygotowany jestem już dziś na pracę nad tym, jak to okaze się lipą..zacznę szukać dobrej lawety Swoją drogą, ciekawe czy jakaś firma robi lawetę taką nie łamaną..pogadam z wujaszkiem google Dzięki za miłe słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.