Skocz do zawartości

Pierwsze figurki i potrzebna pomoc


afi21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, drodzy koledzy prosze o pomoc... mianowicie kupilem dzis pierwsze figurki i po otwarciu kartonu stwierdzilem brak kalkomani

Czy w kazdych zestawach figurek niema kalkomani no chyba ze w tym modelu akurat niema i tzreba dokupic a powinny chyba byc bo na obrazku z kartonu widac oznaczenia na helmach zolnierzy i na kolnierzach. I kolejne pytanie podpowiedzcie koledzy jaki podklad i z jakiej firmy najlepiej kupic, zaczynam przygode z modelarstwem i takie rzeczy sa dla mnie bardzo wazne. A jak to jest z farbkami czy z tamiya sa dobre a moze z innej firmy polecacie i jakie kolory na poczatek kupic prosze doradzcie ...

Dziekuje i pozdrawiam afi21...

[img20141029_171932_zps1cac29e4.jpg][/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kalkomanie oznaczeń to w tym zestawie ich nie ma- zobacz inbox http://www.mojehobby.pl/products/Ger.-37mm-Anti-tank.html. Pozostaje Ci wiec namalowanie ich samemu...

 

Jeśli chodzi o podkład... Jeśli malujesz pędzlem to dobry będzie np. Humbrol (emalia olejna czyli drażniący zapaszek...) Albo jakakolwiek szara farba akrylowa ( przynajmniej ja taką stosowałem na początku mojej przygody z modelarstwem). Jeśli to Twój pierwszy model to na razie nie widzę jednak sensu pakowania się w dodatkowe koszty typu farba podkładowa do modelu. Ostatecznie możesz skoczyć do marketu budowlanego i kupić podkład akrylowy w spray'u. Wyjdzie chyba najtaniej...

 

Co do farb, ich rodzajów i tego które są najlepsze to polecam Ci poczytać wątek na tym forum na temat farb. Wystarczy poszukać w dziale o tajnikach modelarstwa. Ja np. używam farb Italeri. Inni bardzo chwalą Vallejo a kolejni Humbrole. Zależy czy przy malowaniu nie będzie Ci przeszkadzać zapach farb i jaki ma być czas ich schnięcia...

 

Co do koloru samych farb... Podstawowym dla tego modelu będzie chyba Panzergrau... W instrukcji masz przecież podane numery farb i ich nazwy. W sieci masz co najmniej kilka stron gdzie zamieszczone są tabele porównawcze kolorów dla producentów farb...

 

Uff! Rozpisałem się... Jeśli będziesz mieć jakieś pytania to śmiało pytaj

Aha, jeśli to Twój pierwszy model to może załóż warsztat...? Koledzy zawsze służą dobrą radą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeśli to Twój pierwszy model to może załóż warsztat...? Koledzy zawsze służą dobrą radą

Bardzo mądra rada. Czeka Cie sporo wydatków jeżeli chcesz robić figurki na jakimś poziomie. Figurki Tamiya na początek są ok. Są zestawy kalkomanii do figurek ale musisz dokupować oddzielnie. Jest wielu dobrych figurkowcow na forum to pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.