Skocz do zawartości

Relacja z budowy modelu VW Golf III czerwonego


fojer1

Rekomendowane odpowiedzi

Na warsztacie jest BMW i VW Golf przerabiane na strażackie samochody operacyjne w polskim malowaniu, chociasz nie do końca bo Golfy mam trzy i dwa będą w polskim malowaniu a trzeci w innym malowaniu może macie jakieś propozycje malowania.

Napewno jeden będzie w malowaniu z JRG Katowice bez belki świetlnej tylko z kogutem w środku co widać na zdjęciach.Drugi będzie w malowaniu jednostki 311 P 90 niestety nie wiem co to za jednostka.

Są to modele Firmy Fujimi w skali 1:24.

To zaczynamy:

ORIGINAŁ Z JRG KATOWICE

1_188.jpg

2_165.jpg

ORIGINAŁ Z JEDNOSTKI 311

3_632.jpg

PODWOZIE JUŻ GOTOWE

10_500.jpg

WNĘTRZE MODELU PRZED MALOWANIEM

9_513.jpg

MODEL PRZYGOTOWANY DO MALOWANIA

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi model przygotowany do malowania czyli jest pokryty podkładem,wyszlifowany i odtłuszczony:

t_11_162.jpg

Koguty mam kupione jako zestaw dodatkowy, a jak potrzebuje inny wzór to muszę robić sam z czego się tylko da przeźroczysta pleksa, opakowania po tabletkach ostatnio wpadło mi w ręce opakowanie po kleju z którego może da się zrobić koguta.

Na zdjęci właśnie taki zestaw kogutów:

sygna_y2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię że to był gotowiec , a ty go przemalowujesz

A ja rozumie że nie czytałeś początku tego tematu

Acha no to myślałem ze to był gotowy model cywilnego a ty go przerabiasz na strażaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię że to był gotowiec , a ty go przemalowujesz

A ja rozumie że nie czytałeś początku tego tematu

Acha no to myślałem ze to był gotowy model cywilnego a ty go przerabiasz na strażaka.

 

To teraz w ogóle żeśmy się nie dogadali to był model cywilny tylko nie gotowy, ale do poskładanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Na zdjęci właśnie taki zestaw kogutów.

 

A migaja

Wcale bym się nie zdziwił gdyby koguty mrugały, syreny wyły, silnik dawał głos, a całość była zdalnie sterowana. U Fojera1 jest to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
c5i4ivvuzn8qtdna.jpg

Tu mas zjedno zdjęcie z zawodów w bytomiu, chyba coś takiego chcesz zrobic

Właścicielem modelu który prezentujesz, jest właśnie Fojer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dalsz część relacji z budowy

Model jest już pomalowany ostatecznie i teraz będzie szlifowany papierem ściernym wodnym, 2500 aby wyrównać całą powierzchnię i usunąć ewentualne śmieci, które często osiadają na modelu w trakcie malowania lub po malowaniu, następnie będzie polerowany pastą polerską lekko ścierną i dla uzyskania połysku pastą woskową następnie zostanie końcowe składanie modelu.

pict0002_editedd.jpg

kopia_pict0002w.jpg

 

Następne modele pomalowane na kolor bordo taki jak mają polskie Golfy w straży, co widać na zdjęciach wyżej. Dalej będzie to, co z innymi modelami a co już wcześniej pisałem.

golf.jpg

 

a teraz skończone modele

Pierwszy to VW z JRG Katowice

obraz_028_375.jpg

TROCHĘ PRZEŚWIETLONE ZDJĘCIE ALE TYLKO PO TO ŻEBY BYŁO WIDAĆ KOGUTA TAK JAK W ORIGINALE

obraz_014_596.jpg

obraz_017_793.jpg

obraz_015_213.jpg

obraz_008_803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę chciałem skończyć następnego VW i okazało, że wcięło mi parę detali może ktoś ma takiego VW i już mu się nie podoba albo po prostu nie potrzebuje go lub zaczął i nie skończył to jak chętnie to odkupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na skończenie trzeciego Golfa a wiec tak podwozie skończone i pomalowane:

znjn1891vjwqntlt.jpg

dxxiwrpjkzpd3boz.jpg

 

Deska, atrapa silnika i wnętrze także skończone i pomalowane:

h1eh6x0agn47whle.jpg

r1p6w8l8yypiyrig.jpg

gtabpzvk8a9vkow4.jpg

 

W tylnym zawieszeniu pobawiłem się i założyłem małe sprężynki, aby było ruchome, co widać na zdjęciach:

r4z2b6yy16t5n6tr.jpg

91zbq4h6vnkrdbz8.jpg

 

Dół samochodu złożony razem i nawet wygląda to na coś

x8bzh8p2en0650vt.jpg

 

Kabina jak inne była wcześniej malowana podkładami teraz jest już pomalowana i prawie gotowa:

z41ebrn5f0dvtoyp.jpg

yens0uks5ud3frk6.jpg

1aa8aosef9c0dncz.jpg

 

Tutaj zacząłem robić belkę świetlną:

abnd3vuoqi652one.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawaliłeś tych zdjęć że ocipieć można !!!!!!!!!!!!!!!!

Jeszcze trochę i zabraknie miejsca dla prezentacji innych modelarzy.

HEJ

To ja.

 

Jak na razie jeszcze nikt nie narzekał ale jak już tu jesteś to można było się spodziewać takich komentarzy.

A miejsca dla innych modelarzy na pewno nie zabraknie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za malowanie uszczelek i innych elementów na czarno tu widać oklejony model przed malowaniem:

4noe9008te1vweqa.jpg

Teraz w trakcie malowania

8hxvti67he8cdl2n.jpg

A to efekt po zdjęciu maskowania i okazało się, że prawie wszystko do poprawy a wina lakieru, jakiego użyłem no, ale cóż pomaluję jeszcze raz

v8jvjxyuozqvg07g.jpg

kentdbuhbipe6oz8.jpg

necqhp3jdf0tdui7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.