Skocz do zawartości

Apollo Mission: "Eagle" Revell 04832


Wookee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Tak jak napisałem w powitaniu zaczynam relację i liczę na podpowiedzi doświadczonych kolegów. Dziś przeglądając forum znalazłem inne modele, które często były podświetlone i pomyślałem też o umieszczeniu diody w swoim. A co mi tam

 

Załączam poniżej zdjęcie pierwszych dwóch elementów, które wyciąłem i od razu mam pytanie. Te trójkątne "chyba okienka" są puste i myślałem, żeby je od wewnątrz wykleić przeźroczystą folią ze skoroszytów. Może macie lepszy pomysł?

No i skoro chciałbym dać do środka jakąś diodę migającą na przykład to może jakieś sugestie? Myślałem, żeby może dać do środka też akumulatorek i wtedy można by było po naładowaniu postawić bez przewodu i by sobie mrugał

 

DSC09003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie. Zainteresowanie widzę niewielkie, ale gdyby ktoś tu zabłądził jednak proszę o opinie i podpowiedzi.

 

Jak napisałem jest to mój pierwszy model plastikowy jaki robię, więc motam się jeszcze niemiłosiernie.

Skleiłem, poszpachlowałem, zagruntowałem i pomalowałem podstawowym kolorem.

Szybki są zamalowane pastą zabezpieczającą na tyle starannie na ile mi się udało.

Teraz jak patrzę na zdjęcia to zauważyłem kilka drobiazgów i dwa większe miejsca, które trzeba by poprawić, ale ciekaw jestem co Wy napiszecie i ewentualnie jaki sposób naprawy zaproponujecie. Tak, żebym nie skopał bardziej niż jest teraz.

 

DSC09018.JPG

 

DSC09018.JPG

 

DSC09019.JPG

 

DSC09020.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale chyba się źle wyraziłem. Chodzi mi głównie o wskazanie niedoróbek technicznych i najlepszego sposobu wg Was na ich poprawienie. Ten model traktuję czysto szkoleniowo. Chcę sprawdzić, czy w ogóle dam radę budować modele bardziej skomplikowane w miarę zgodnie "ze sztuką". Zgodność z oryginałem w tej chwili jest dla mnie mniej istotna. Wykonuję go z instrukcją i użyję kolorów jak podali.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Jeśli jakaś konstrukcja wpadnie mi w oko, to najpierw szukam materiałów na jej temat/plany,zdjęcia/

2Szukam modelu ,który bedzie spełniał kryteria zbudowania w miarę CZEGOS podobnego do oryginału

3Buduję model nie opierając sie na instrukcji ,ktora często jest żle opracowana,często błędne farby.Opieram się głównie na tzw dokumentacji/patrz pkt 1/

Budując TEN DZIWNY POJAZD tracisz pieniądze,czas i chęć do dalszej zabawy w MODELARSTWO, no ale Twój wybór.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Model ten wybrałem ze względu na małą ilość potrzebnych farb i niewielką cenę. Chcę go zbudować tylko po to, żeby sprawdzić, czy podołam zrobić coś trudniejszego i jak w ogóle się poczuję w modelarstwie plastikowym. Niemniej chcę zrobić ten model starannie i dodać oświetlenie. Choćby jedną migającą diodę. Górną część modułu mam już pomalowaną i czekam teraz na mały akumulatorek zamówiony na Allegro.

Zaczynając przygodę z modelarstwem szkutniczym na forum koga.pl jest zazwyczaj jeden i ten sam model wałkowany. Dżonka dla początkujących. Po to właśnie, żeby nie tracić zbyt dużo kasy, nauczyć się podstaw. Wielu odpada nie tracąc zbyt wiele lub wybiera już świadomie trudniejszy model. Stąd więc mój wybór modelu i chyba niesłuszne założenie, że i tutaj podpowiada się początkującym w pierwszych krokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie, nie roszczę sobie prawa do decydowania o wyborze pierwszego modelu do zlożenia to Twój wybór.Ja tylko z racji swoich doświadczeń twierdzę iż budowa modelu lądownika LM to bardzo trudny proces, podałem strony.

Argumety które podałes ,nie są absolutnie wytłumaczeniem na Twoje LENISTWO,zawsze można sie wymigać ,zbudować lampkę na nocny stolik ,uważam że dalsza dyskusja z Tobą to strata czasu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.