Jump to content

mikemc

Members
 • Content Count

  641
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

mikemc last won the day on October 14

mikemc had the most liked content!

Community Reputation

127 Excellent

Personal Information

 • Location
  Kościerzyna
 • Interests
  Elektronika, modelarstwo, gry komputerowe

Recent Profile Visitors

927 profile views
 1. Jest na podwoziu tatry bo orginalny pojazd do zdjęć zbudowany był na podwoziu Tatry T815. Też bylem zaskoczony. Z początku myślałem ze to przerobiony kenworth albo peterbilt. https://madmax.fandom.com/wiki/Tatra_T815_"The_War_Rig"
 2. Krotko i na temat. Dzieło sztuki modelarskiej. Brak słów.
 3. Witam Taki mało spotykany temat. War Rig - ikoniczny pojazd z filmu Mad Max - Fury Road. Budowa tej maszyny chodziła mi po głowie odkąd zobaczyłem film w kinie. Tak w tamtych dawnych czasach ludzie chodzili do kina. Tylko jakoś nie było pomysłu i trochę odstraszała budowa modelu, właściwie od podstaw. Jednakże kilka lat temu pokusiłem się i przerobiłem Forda 32 w skali 1:25 od Revell na Nux Car. Też ikoniczny pojazd. Niedawno, całkiem przypadkowo natknąłem się na model do druku 3d na stronie Gambody. A że od jakiegoś czasu bawię się w drukowanie
 4. Ciekawy i niespotykany pomysł na budowę tego traktorka. Sam zbudowałem ten model. Poszedłem jednak w stronę zużytego sprzętu.
 5. Witam Tak masz racje. Już tak do końca nie pamiętam. Ale raczej white spiryt by zmył farbę gunze. Pewnie przed potraktowaniem farbami olejnymi, psiknołem śruby lakierem bezbarwnym akrylowym.
 6. Śruby pomalowane kolorem brass od gunze. Potem maznołem je farbą olejną copper oxidaze blue. Następnie kawałek gąbki namoczona w white spiricie robiłem tzw. obicia. W ten sposób usuwałem nadmiar farby olejnej.
 7. Dobry pomysł. Zobacze co da sie zrobić.
 8. Yep. To zestaw z Merit albo wave. Trumeter tez wykorzystał te same ramki. Fajne w tym modelu jest to ze mimo gigantycznej skali nie zajmnie całego pokoju. Długość około 60 cm.
 9. Tak wpadłem na pomysł w czasie przeglądania modeli na cgtrader. Po za tym wykonanie tej dioramki pozwoliło mi nabrać trochę doświadczenia nad pracą z żywicą epoksydową. Starałem się tą wiedzę wykorzystać przy budowie mojej drugiej dioramy, podobnej tematycznie. Mimo to nie unikniemy tam podstawowych błędów.
 10. Próbowałem, ale nie da się ich "zdemontować" bez szkody dla śrub lub kadłuba. Więc ten rozdział zamknąłem. Teraz się skupiam się na Soya która jest w 99% skończona. Został tylko rigging. A potem zabieram się za następną legendarną japońską jednostkę. Mikasa w 1/200 plus zestaw pontosa. Już przebieram nogami.
 11. Witam. Kilka tygodni temu jeszcze raz wykonałem zdjęcia mojego modelu Akagi. Tym razem fotki z lepszym oświetleniem. Mam nadzieję że widać małą różnice w jakości zdjęć. Pozdrawiam
 12. Witam. Kilka zdjęć małej dioramy wykonanej kilka miesięcy temu, jako prezent urodzinowy dla żony. Figurka to model cyfrowy wydrukowany na żywicznej drukarce anycubic. Pozdrawiam
 13. Będę się przyglądał budowie. Piękny okręt. Sam go zbudowalem tylko w większej podziałce 1:350.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.