Skocz do zawartości

Spitfire Vb - Trumpeter 1:24 - "popapraniec"


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z racji, że chwilowo odpoczywam od klejenia, a reorganizacja warsztatu troszkę się odwleka postanowiłem dokończyć dawno temu rozpoczęty ten oto samolocik....

Model zacząłem jakieś 2 lata temu? i pewnie skończyłem go w +/- 2 miesiące. Od tamtej poty leżał sobie w szafie i czekał na lepsze czasy, żeby go wymalować... takowe też nastąpiły

Jest to Trumpeter No. 02413, a więc Spitfire Mk. VI w skali 1:24. Od dawien dawna moim marzeniem było mieć "dużego" Spita ale... Mk. Vb. Kiedy już kupowałem model akurat nie było "V" za przyzwoite (czyt. tanio) pieniążki. Była natomiast okazja nabycia tanio "VI". Na szczęście producent mile zaskoczył - skrzydła są od "V" i jeśli robi się "VI" należy odciąć końcówki i wkleić te wydłużone. Były tez dwa kołpaki i śmigło 3 i 4 ramienne... Wybór więc był prosty. Niestety nie wiem do końca jakie błędy merytoryczne powstały z takiej przeróbki i jakie zrobił sam producent ale... nic mnie to nie obchodzi . Podobnie nie przykładałem żadnej wagi do malowania - żeby zrobić jakiś konkretny wzór i oznaczenia - stąd też w tytule "popapraniec"

Zrobiłem, jest i mam go... cieszę się bardzo, bo to jakby spełnienie marzeń z dzieciństwa

Malowałem aero farbami Vallejo Air, ślady eksploatacyjne ModelMaster (metalizery) oraz zestawTamiya Wathering. Lakier końcowy Vallejo półmat.

Wszystkie klapy typu zamknięcia karabinów maszynowych na skrzydłach itp, są na stałe zamknięte - nie chciałem zakłócać pięknej linii sylwetki Spita czymś tam wystającym i odstającym. Oczywiście wewnątrz są karabiny, taśmy amunicyjne itp... po co ?... nie wiem... Pierwsza koncepcja była żeby wszystko było pootwierane, potem się to zmieniło. Pokrywy silnika były przeźroczyste, nie pasowało mi to - zamalowałem ale jedna jest nadal zdejmowalna . Lotki, klapy i stery - ruchome. Podwozie amortyzowane. Figurki z kompletu.

To tyle.. tak mi to wyszło...

 

_MG_5577_zps3mlpqaak.jpg

 

_MG_5578_zpskdd2vyp4.jpg

 

_MG_5581_zps3byvij72.jpg

 

_MG_5583_zpsskx6vmrm.jpg

 

_MG_5584_zpsuwd1wykr.jpg

 

_MG_5586_zpscc3vdmpc.jpg

 

_MG_5587_zps1suxqn58.jpg

 

_MG_5588_zpsumhenhhg.jpg

 

_MG_5589_zpscpxyk1ct.jpg

 

_MG_5590_zps1rcuszfi.jpg

 

_MG_5591_zpsijrcdgjn.jpg

 

_MG_5592_zpsbd8fffhh.jpg

 

_MG_5593_zpssgk4nvd1.jpg

 

_MG_5594_zpsxzrbhsrn.jpg

 

_MG_5596_zpsrecef4ky.jpg

 

_MG_5597_zpsjqfulr17.jpg

 

_MG_5598_zpskpgq0pvi.jpg

 

_MG_5599_zpsh6mj4jus.jpg

 

_MG_5600_zpst7wehnw4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.