Skocz do zawartości

Citroën 2CV tamiya


jezu88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak widać jestem nowy na forum, postanowiłem dołączyć do grona forumowego w celu zdobycia porad poprawiających moje doświadczenie w wykonywanych modelach, jako dzieciak kleiłem dużo i prosto szczegolnie samoloty militarne:) a potem miałem przerwę ale postanowiłem wrócić do zabawy lecz tym razem rzuciłem sie na cywile, cześć modeli już wykonałem(trabant, porsche 944S, Audi R8) ale na tych samych stylach się nie skończy wiec liczę na wasze rady i podpowiedzi ;)

przed państwem Citroën 2CV od tamyia,

 

DSC_0526.jpg

częściowo już wstępnie pokleiłem, a bodę psikłem aero w kolorze turkusowym (na foto trochę inaczej wyszło)

na warsztacie mam juz kilkanaście farbek rożnych firm/typów

DSC_0527.jpg

wcześniej malowałem głównie humbrolami, ale ostatnio szczególnie przy aero przekonuje sie do acryli

DSC_0528.jpg

 

no i pytanko mam do was, bo zawsze modele starałem sie robić na podstawie fot rzeczywistych, ale na czysto, teraz bym chciał sie jednak pobawić w to tz. brudzenie i w tym przypadku komorę silnika bym chciał trochę urzeczywistnić, poradźcie, jak to ugryźć? do dyspozycji mam proste aero z dolnym zbiorniczkiem, jakieś farbki (czarne, braz, miedz, brud? revell matt 87) i pędzle... teoretycznie jeśli są zdatne mogę skorzystać z lakierów i dupereli makijazowych żony

 

DSC_0529.jpg

 

no i kolejna kwestia waloryzacji czyli podwozie, jak tu ciekawie ogarnąć temat? wstępnie psiknięty czarny matt

 

 

co do modelu w planie zrobienie wersji raczej z zamkniętym dachem w barwie białej, a wnętrze (jesli to można tak nazwać) tj. fotele w beżyku. ale wiadomo wszystko wyjdzie w praniu

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Na początek proponuję Ci KOTLET, wszystkim nam to ułatwi odbiór Twej pracy.

 

teraz bym chciał sie jednak pobawić w to tz. brudzenie

 

Przejrzyj poradniki reggy'ego: ten i i może ten.

 

Przejrzyj wątki innych użytkowników, nie będzie to zmarnowany czas.

 

wiadomo wszystko wyjdzie w praniu

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.