Skocz do zawartości

Scharnhorst 1:700 Operacja Paderborn


krzysiek1990rtk

Rekomendowane odpowiedzi

Siema zjadacze plastiku i blach. Dawno mnie tu nie było. Tęskniliście? Wiem że nie, w sumie ja za Wami też nie

 

Najsampierw ogłoszenie parafialne

 

W obawie przed atakami aliantów dowodzonych przez Balroga budowa okrętu prowadzona była w konspiracji. Zresztą sami wiecie że bez tysięcy wścibskich oczu z modelworka najlepiej mi się buduje

 

Drugie ogłoszenie parafialne

 

W nawiązaniu do ogłoszenia pierwszego dalszym pstrykaniem prac stoczniowych z graf spee 1:350 nie jestem w najmniejszym stopniu zainteresowany więc naczelne dowództwo działu "warsztat" może sobie wątek zamknąć, usunąć, zostawić lub nawet wydrukować foty i powiesić nad łóżkiem

 

Wracając do meritum tego wątku jakim jest galeria to dla zjadaczy blach i plastiku mam taki oto 40 letni spleśniały kotlet od tamiyi Kto nie wierzy może dostać fotę linii wodnej, gdzie widnieje data 1975

 

Zanim przystąpią do obiadu od razu mówię, nie jest to kostas, ani tym bardziej Witek. Poza tym jest takie polskie przysłowie. Z gówna bicza nie ukręcisz ale starałem się coś tam wyciągnąć z tego złomu. Pierwotnie miała być operacja cerberus ale kucharz okrętowy nie wiedział jak smacznie przyprawić kotleta o centki więc dowódca okrętu wrzucił kucharza z kotletem na 2 dni do kartonowego karceru

 

Więc oto wybór padł na operację Paderborn

 

Żeby głodni nie zasiedli do obiadu to pierw przystawka, jak będzie mały talerz to niech se klikną to sie zrobi większy

 

th_8early1943scharnhorst_zpsqjgkzz51.jpg

 

th_sh-kaafjord001_zpsso48qbpi.jpg

 

th_sh-langfjord001_zpscf5nlccx.jpg

 

th_Beznbsptytuu2_zpspgsehiny.jpg

 

th_Beznbsptytuu_zps0gb8rxwb.jpg

 

a teraz obiad, może nie dostaną sraczki tym bardziej że dodałem trochę od siebie, co to niech se popaczą i zrobią listę

 

th_DSCN1235_zpsloqvfwhs.jpg

 

th_DSCN1238_zpscxhm7hpj.jpg

 

th_DSCN1236_zps4lqpxmjz.jpg

 

th_DSCN1237_zpskctyhinu.jpg

 

th_DSCN1239_zpsqe7zzoki.jpg

 

th_DSCN1241_zpsdbfz8xu2.jpg

 

th_DSCN1243_zps0tyva238.jpg

 

th_DSCN1246_zpsodwy3o71.jpg

 

th_DSCN1240_zpsgt8iczcf.jpg

 

th_DSCN1244_zpsc5wic1ox.jpg

 

th_DSCN1249_zpsxieomd4t.jpg

 

th_DSCN1250_zpsfi7bocii.jpg

 

th_DSCN1251_zpsjtjy5s32.jpg

 

th_DSCN1253_zps1barxeac.jpg

 

th_DSCN1254_zps2dxsebsk.jpg

 

th_DSCN1252_zpsod51u3qg.jpg

 

th_DSCN1255_zpshblil6lu.jpg

 

żeby nie mówili że czyścioch uczem sie chlewić

 

th_DSCN1258_zpsaisufvot.jpg

 

th_DSCN1262_zpsix8x24hy.jpg

 

th_DSCN1264_zpsxc5gpenf.jpg

 

th_DSCN1266_zpsfl7iqmp4.jpg

 

th_DSCN1268_zpsrcoequgh.jpg

 

th_DSCN1271_zpsot7gfuuv.jpg

 

no więc podsumowanie obiadu z mojej strony, sie coś tam nauczyłem w porównianiu do poprzednich modeli

 

1. dołączyłem do grona strażaków, co zapewnie widać po fotkach

2. olinowanie, no gdyby tylko te pionowe na maszcie rufowym mnie nie przerosły to było by bardziej smakowo, ale i tak jest fajnie A właśnie bo bym zapomniał wielka beka bro dla taltosa1 za cuśny materiał na olinowanie. Fajnie sie to miętosi i jeszcze lepiej tnie. Było warto zapłacić za przesyłkę 5 razy więcej niż za sam towar Jako że pomysł nie mojego autorstwa to nie powiem co to idźta do taltosa1

3. w kwestii wody to po zmłotkowaniu porcelanowego świniaka skarbonki w celu odkupienia od kuriera big edkowo trampkowego Prinz Eugena brakło szmalcu na porządną wodę, poza tym pod biurkiem mam 3 full hulle. No niby miałem zamówioną wodę od vallejo ale uznałem że pier..... nie odbieram z poczty, nie płacę, niech se odeślą do nadawcy Chociaż pomysłowy Krzysiu na wszelki wypadek się zabezpieczył i łatwo może wyjąć niemca z wody, se kadłub jest wkładany a łoterlajn jest przyklejony na taśmę dwustronną. Z łoterlajnów to mnie jeszcze tylko korci pasiasty gneisenau z działalności bałtyckiej, no chyba że ktoś się pokusi odgrzać kotleta i zrobi full hulla, a poza tym ja tam wolę całego okręta niż pół

4. w kwestii brudzenia to cieżko jest paćkać taki płaski syf i dodatkowo cięzko było się przebić przez ten XF 63 żeby było coś widać, nawet słoiki od Jimeneza nie dały rady jedynie co tam widać to na dziobie i rufie. I tak musze jeszcze uzupełnić olejne klamoty bo we filmie było więcej

 

jako żeby nie przedłużać tego i tak już długiego wątku to nie robię listy płac z materiałami, dostaną fotkę

 

th_DSCN1233_zpsyzyot8ix.jpg

 

o materiałach podstawowych jak szpraj 1200, uchogrzeby, 5 ml strzykawkowe pompki czy kranówa do pactr nie wspominam

 

z mojej strony ostatnia fotka

 

th_cartoons-text_00239754_zpsndl7ll4j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.