Skocz do zawartości

weathering colors set zestaw do "brudzingu"


Majorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio kupiłem sobie ten oto zestaw sześciu farbek do brudzenia modeli. Zastanawia mnie w nim to, czy niektóre z farbek (H342 i H343) można malować aerografem?? i czym je rozcieńczać. Jeśli ktoś ma taki zestaw to proszę o porady i może jakąś recenzję od siebie.

 

43bdd6d38a1c1bf5m.jpg

521aaf6288c8aa3cm.jpg

 

A oto tekst jaki był w internecie na temat tego zestawu (taki sam jest na pudełku):

 

pojemność: 6x10 ml

 

Zastosowanie:

Zestaw 6 farb do weatheringu (brudzingu).

 

Dzięki temu zestawowi w łatwy sposób nadasz swojemu modelowi indywidualny i niepowatarzalny charakter nanosząc na niego realistyczne ślady eksploatacji. Ostateczny ofekt to tylko kwestia Twojej inwencji i wprawy.

 

W skład zestawu wchodzą wodne farby akrylowe Aqueous Hobby Color:

H341 Mud - realistycznie oddaje efekt ubrudzeń błotem pojazdów, motocykli lub czołgów

 

H342 Oil - efekt oleju na silniku lub częściach mechanicznych samochodów, samolotów lub czołgów

 

H343 Soot - odtwarza zabrudzenia dymem w okolicach wylotu rur spalinowych, wylotów działek lub silników odrzutowych

 

H344 Rust - oddaje efekt rdzy na żelaznych częściach, często stosowany w dioramach

 

H345 Rough Gray - gruboziarnisty szary może być stosowany do to tworzenia na modelach ziarnistej tekstury. Zawiera grubsze fragmenty, które po wyschnięciu dają interesujący przestrzenny efekt

 

H346 Rough Sand - gruboziarnista farba daje pomalowanej powierzchni granulowaną teksturę piasku, której nie osiągniesz zwykłą farbą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zapomniałem wcześniej o tym powiedzieć... Tani niestety nie jest, mam nadzieję że się opłacało kupić. Kosztuje 44 złocisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie robię żadnych Hummerów. Zato na składzie mam dwa:

- http://www.hokimodell.hu/images/2804.jpg

- http://www.sockelshop.de/catalog/images/Ita6249.jpg

 

A co do wody...

Czy taka prosto z kranu będzie odpowiednia O ile dobrze wiem to powinna być destylowana. Więc może warto by było najpierw przegotować I czy temperatura powinna być zimna, ciepła czy też pokojowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.