Jump to content
Sign in to follow this  
JW

[Walkaround] BMW Sauber F1.07

Recommended Posts

Bolid wystawiony na otwarciu nowego salonu BMW w Bydgoszczy.

th_DSCF8235kopia.jpgth_DSCF8234kopia.jpgth_DSCF8233kopia.jpg

th_DSCF8232kopia.jpgth_DSCF8230kopia.jpgth_DSCF8228kopia.jpg

th_DSCF8226kopia.jpgth_DSCF8225kopia.jpgth_DSCF8223kopia.jpg

th_DSCF8222kopia.jpgth_DSCF8221kopia.jpgth_DSCF8219kopia.jpg

th_DSCF8218kopia.jpg

Bolid wystawiony na otwarciu nowego salonu BMW w Bydgoszczy.

Dziś jest otwarcie w Lublinie. Później wstawie fotki

Fajnie, ale na podstawie tego można sobie jedynie dobrac naklejki, bo to atrapa / Ale i tak warto zobaczyc z bliska pojazd F1. Kiedyś miałem okazję zobaczyc z bliska Renault oraz Hondę

Silniki po każdym sezonie lub grand prix są badane i raczej już nie wracają do bolidu

Przepisy nie pozwalają na wymianę silnika po każdym wyścigu. Jeden silnik musi wytrzymać dwa wyścigi.

Przynajmniej tak było w zeszłym sezonie w tym nie wiem.

Silniki po każdym sezonie lub grand prix są badane i raczej już nie wracają do bolidu

Przepisy nie pozwalają na wymianę silnika po każdym wyścigu. Jeden silnik musi wytrzymać dwa wyścigi.

Przynajmniej tak było w zeszłym sezonie w tym nie wiem.

Wiem, wiem, niejasno się wyraziłem

Tak jak pisze Skoti to nie jest samochód który kiedyś ścigał się po torze ale wiernie odwzorowana kopia do celów promocyjnych. Zespół F1 na jedne sezon buduje kilka nadwozi i w zasadzie później te samochody albo są rozkładane na części albo kilka trafia za grubą kasę do prywatnych kolekcjonerów i czasami uczestniczą w jakiś pokazach na torach. W ogóle ten z Bydgoszczy różni się paroma rzeczami od tego z Lublina a w salonie BMW na Ostrobramskiej w W-awie też taki stoi a gdzie reszta świata gdzie BMW ma setki salonów?

W ogóle sam brak silnika świadczy że to nie może być prawdziwy samochód F1 bo silnik w konstrukcji samochodu F1 spełnia także rolę elementu nośnego razem z kokpitem monocoque i skrzynią biegów do której przymocowane jest tylne zawieszenie tworzą jedną zwartą całość. Bolid F1 to nie samochód drogowy z którego można wyjąć silnik i nadal będzie stał na kołach.

W ogóle sam brak silnika świadczy że to nie może być prawdziwy samochód F1 bo silnik w konstrukcji samochodu F1 spełnia także rolę elementu nośnego razem z kokpitem monocoque i skrzynią biegów do której przymocowane jest tylne zawieszenie tworzą jedną zwartą całość. Bolid F1 to nie samochód drogowy z którego można wyjąć silnik i nadal będzie stał na kołach.

A czy wstawienie w miejsce silnika i skrzyni odpowiedniego elementu nośnego jest dużym problemem?

Ostatni tydzień bolid gościł w Łodzi

Może fotki się przydadzą

dsc05723.jpg

dsc05725.jpg

dsc05726.jpg

dsc05727.jpg

dsc05728z.jpg

dsc05729.jpg

dsc05730.jpg

dsc05731.jpg

dsc05732.jpg

dsc05733.jpg