Skocz do zawartości

Scania 143M Streamline


szymon235

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro Mercedes skończony i jestem z niego zadowolony wiec postanowiłem wyjść do ludzi z budową następnego modelu.

Jest to Skakaneczka serii 3 pudełkowy nr 726

 

Nie jestem zdecydowany jeszcze co do koloru ale

będzie trzeba przeszukać wujka Google i się zdecydować.

 

Oczywiście nie jestem modelarzem z wiekowym doświadczeniem. Uczę się wszystkiego wiec za każdą radę już z góry dziękuje

 

Jak widać poniżej rama, tylne zawieszenie i zbiornik już sklejone. Łączenia na zbiorniku i tylnych poduszkach potraktowałem szpachlą

20151122_005927_zpsuvvjirl6.jpg

20151122_010425_zpsiftnqkbt.jpg

A tu już pomalowane podkładem

20151122_014944_zpslaquvqzk.jpg

zbiornik będę musiał potraktować jeszcze papierkiem

20151122_015025_zpskl37occv.jpg

 

Na razie to na tyle 8-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik będę musiał potraktować jeszcze papierkiem

Nie tylko zbiornik.

Duze "szwy" na jednym tylnym resorze. Na drugim trzeba jeszcze zaszpachlować widoczną dziurę.

Na przedniej belce też szwy i (o zgrozo) ślady po odcięciach od ramki.

Na poduszkach też jeszcze szwy widac, choć w mniejszym stopniu.

Ale jak wynika z pierwszego zdjęcia rama już pomalowana, więc nie wiem czy to już usunąłeś, czy tak zostawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Marak za dobre rady

w miarę moich możliwości postarałem się je usunąć

20151123_225749_zpsulo7bxpw.jpg

20151123_225802_zps8pre6tyn.jpg

prace nad silnikiem cały czas do przodu

20151123_225807_zpsewbwpg2a.jpg

zbiorniczek gładki jak pupa niemowlęcia

20151123_220936_zpstucts4m3.jpg

a podkład jaki stosuje to

20151123_221322_zpse3ryfigk.jpg

 

i postanowiłem że Scania bd w zestawie z chłodnią w bardzo ciekawym malowaniu jak dla mnie ale to zostawimy na później

20151122_232007_zps6c1du2z2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro starasz się robić porządnie, to pomyśl, czy nie warto zeszlifować całkowicie obejm na zbiorniku.

Po pomalowaniu jako imitację obejm dajesz czarny pasek (np. z grubego worka śmieciowego) imitujacy gumę i na to troszkę węższy pasek

w kolorze właściwym.

Choć u Ciebie zbiornik będzie mało widoczny, ale jednak, jeśli starasz się okablować ramę to i zbiornik warto doprowadzić

do porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szymon, obejmy to chyba najprostrzy zabieg - idz do sklepu, gdzie sprzedaja okleine meblowa, albo tam, gdzie oklejaja samochody, kup kawalek czarnego i chromowanego winylu. Dalej przykladasz linijke i prowadzisz delikatna linie zyletka na czarnym, troche wezszy pasek wycinasz z chromowanego i juz masz obejmy. Swoja droga, to szkoda, ze nie przerobiles zderzaka, tu Italeri kompletnie spieprzylo sprawe jezeli chodzi o ten element.

Super single z przodu z osiami SAF? Ja bym przykryl to jakims kolpakiem, zeby nie bylo tego widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.