Skocz do zawartości

Pytania, porady dotyczące farb i malowania.


weztospompuj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem Piotr i mam kilka pytań dotyczących malowania. To mój pierwszy post na tym zacnym forum i proszę o wyrozumiałość

Oczywiście szukałem na forum aczkolwiek jest tego tak dużo, że idzie się pogubić i akurat do mojego przypadku nie znalazłem odpowiedzi albo po prostu jestem ślepy.

Swoją przygodę ze "sklejaniem" zacząłem jakiś czas temu, do tej pory udało mi się złożyć kilka modeli czołgów (panther ausf D, King Tiger, Jagdpanther IV, Pzkpw Ferdinand, Pzkpw II, Tiger, ze 2 Shermany, Cromwell i t-34-76). Większość modeli jest w skali 1:72 a 3 z nich są w 1:35 i prawie wszystkie z firmy Rewell.

Oczywiście jako praktykant i samouk nie posiadam dobrego aerografu (mam zwykły starter Rewell'a coś tam z butlą na sprężone powietrze) a farby mam także z firmy Rewell, akryle i emalie i zwykły zestaw 24 farb olejnych (jakieś noname).

Wszystko kupowane w pobliskim i jedynym w mieście sklepie który ma kilka regałów na krzyż z modelami, farbami akcesoriami malarskimi/modelarskimi itp.

Sklep zlikwidowali i pozostało mi jeździć 30km do miasta obok albo kupować na Ebayu, ta druga opcja jest dla mnie lepsza i większy wybór.

Wiem mogłem od razu tak kupować lecz na moim etapie sklejania lepszym wyjście było "macanie" kupowanego towaru i branie na oko/według wskazówek instrukcji modeli.

Moje pytania są takie, jakie farby kupować i z jakimi rozpuszczalnikami/płynami je rozrabiać do malowania (Hmmm... zwykłe rozpuszczalniki, nitra, acetony chyba nie są dobrym rozwiązaniem...).

Jakie kupować lakiery bezbarwne/czym zabespieczać gotowe modele? Do tej pory modele psikałem lakierem bezbarwnym Rewella albo zwykłym ze sklepu z farbami.

Pędzle? Polecane firmy? Do jakich farb jakie pędzle, miękkie, twarde itp?

Właśnie studiuje,oglądam, czytam różności na temat wheateringu i jak na razie czarna magia dla mnie i z tym także zostawiam pytanie, czego używać?

Na teraz chyba już starczy moich żali, z racji że jest godzina późna to postaram się wrzucić jutro kilka zdjęć modeli żeby pokazać o czym mowa.

Za każdą odpowiedź specjalistów już teraz dziękuje i jak już wspomniałem, proszę o wyrozumiałość i choć gram cierpliwości.

Pozdrawiam, Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.