Skocz do zawartości

Poradnik jak malowac pędzlami ?


bartek_00

Rekomendowane odpowiedzi

Taaak, malowanie pędzlami to jednak trudna sztuka. Do niedawna i ja także swoje modele malowałem pędzlami. Pierwsza rzecz, to dobór pędzli, nie są one tanie, ale warto wydać 5 zł. więcej i kupić lepszy pędzelek. Musisz ich mieć pokaźną ilość, a to dlatego, że każdy pędzel jest pewną indywidualnością. Z nich wybierz sobie ten, którym Ci się najlepiej będzie malowało. Metoda prób i błędów. Do tego musisz mieć płaskie i okrągłe o różnych numerach, twarde, miękkie i o średniej twardości. Do malowania pędzlami polecam farbki akrylowe, ładnie się rozprowadzają, szybko schną np. Pactra. Z emalii polecam Humbrole, to farbki moim zdaniem najlepiej rozprowadzające się pędzlami. Pamiętaj żeby farbki rozcieńczyć, nigdy nie maluj farbką o konsystencji jaka jest oryginalnie. Następną warstwę kładź po całkowitym wyschnięciu poprzedniej. W przypadku akryli po 5-6 godzinach, emalii po 24-36 godzinach, wtedy będziesz miał pewność, że nakładana warstwa nie zmyje poprzedniej. Pospiech nie wskazany. Dbaj po pędzle, myj je dokładnie i zabezpieczaj włosie przed zdeformowaniem. Większość moich modeli na tym forum, jest pomalowana pędzlami, tak więc możesz sprawdzić jak mi to wychodziło. Aerograf jednak musisz sobie załatwić, bez niego teraz wiele się nie zwojuje. Owocnych malowań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluję pędzlami, bo nie mam warunków do malowania aero. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w conajmniej dwa pędzle 00, dwa 0 i to dobre, kolejne to kilka nr pędzli płaskich. Tutaj nie trzeba płacić kroci, wystarczy pędzle po 5 PLN, nawet tańsze ( nawet takie do kupienia w sklepach papierniczych). te płaskie zazwyczaj przydają się do wcierania sucyhyl pasteli, albo do..."suchego pędzla", od czego szybko się zużywają. Do tego pozostałe o innych romiarach jak 2,4,5, do malowania większych powierzchni i basta. Nie można jednak na pędzlach oszczędzać, bo kupując kupę za 6 złotych 20 w komplecie w hipermarkecie, otrzymujesz po prostu włosie na trawę do dioramy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.