Jump to content

czsochaj

Members
 • Content Count

  437
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by czsochaj

 1. Krótko i na temat: fajny konkurs. Nic nie wystawiłem ale wnikliwie obserwowałem. Karol macie czym się pochwalić. To co, za rok znowu się widzimy...
 2. Moi koledzy zawojowali Kielce, Artur co Ty ma to? Wracaj do Radomia..Przydasz się. We Włocławku już Cię znają a miasto o Ciebie się upominana.
 3. Jakie krzesło? gościu lecz się dobrze. Raz już mnie przepraszałeś z głupim uśmiechem właśnie na konkursie w Radomiu po awanturze na tym forum. Masz jakieś urojenia i naprawdę kolego opanuj emocje bo sprawę z konkursem w Radomiu znam lepiej od ciebie. Przy następnym spotkaniu już nie będę taki uprzejmy i koleżeński jak w tę niedzielę na Idalinie. To będzie męska rozmowa. Obrażać się nie dam. Lecz nogi bo na głowę jest za późno. Dorośnij człowieku bo zachowujesz się jak smarkacz. A tak poza tym, to ty nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji.Koniec.
 4. Zbyniu z roku na rok jest coraz gorzej. Z tym konkursem jest tak jak z Breżniewem. Czyli sztuczne podtrzymywanie życia w tym co nieodwracalnie umiera. Ilość nie przechodzi w jakość. Niewiele mniej edycji konkursów modelarskich odbyło się w Kielcach. Różnie się nazywały, ale się odbywały i odbywają. Na dodatek mają ciekawą oprawę i dobrze dobraną datę. Więc można? Można. Tylko nie w Radomiu. W tym roku nawet ci ci go organizowali przez wszystkie te lata, a była to kolejna już ekipa nie było ich na tym konkursie. Bynajmniej nie chodzi tu o pieniądze, tylko o sam kształt konkursu. Stare zdrewniał
 5. Modele Daniela wyróżniały się na tle innych modeli. Oczywiście na korzyść. Wzrok przyciągał też Lim-5P Irka Kulińskiego. Poza tym, to 230 modeli jak na konkurs w Radomiu, to raczej porażka organizatora. Baaaardzo słabo. Zwiedzających praktycznie nie było. Pusto, cicho i smutno. Giełda z kartonami i kilkoma plastikami. TEN KONKURS UMIERA!
 6. Jestem w szoku! A miał być wrzesień, tak bynajmniej sugerował dyrektor D.K. Idalin. Ciekawe czy tym razem znowu będą podziękowania, listy pochwalne i inne takie cyrki. Sędzia główny mam nadzieję że zje śniadanie i w miarę głośno i wyraźnie będzie czytał wyniki. FAZZY, jest grupa modelarzy z Radomia którzy na pewno będą w Warszawie. Natomiast ci co przytulili się do Idalina, wystawią się w Radomiu. W zeszłym roku, tak dla jaj wyatawiłem na Idalinie model, ale to był już ostatni raz, kiedy coś tam dałem. Basta.
 7. Nawet gdybym miał tylko model ze starych gazet wystawić, to się zjawię. Bardzo się cieszę Karol że się udało Wam zorganizować jeden z lepszych konkursów na jakich bywam. Krzycho Ceforski jednak miał dobre informacje o konkursie. Super!!!
 8. Panowie, do końca nie wiadomo czy będzie Air Show, a Wy martwicie się o konkurs? Byłyby niezłe jaja, bo w tym roku po kilku latach niestartowania postanowiłem coś wystawić. Czyżby mój pech?
 9. O którym forum piszesz? bo chyba nie o tym http://www.modelarstworadom.fora.pl/ Ani robi, ani fistaszek, Darek czy też Artur Domański nie mięli żadnych trudności z zarejestrowaniem. Forum modelarzy z Idalina to inna bajka.
 10. danielodziem napisał Szkoda że ekipa z RADOMIA nie dała znać.....[emoji17] przekazalbym swoje modele na konkurs.bo sam nie mogłem jechać Kiedyś tam na konkursie w Radomiu ktoś z ekipy z Radomia informował Cię,że istnieje też forum radomskie. Na nim to umawiamy się na wyjazdy konkursowe. Nie sprawiło trudności zabranie modelów robiego, więc i Twoich też nie byłoby problemu zabrać na konkurs. Ale to Ty szukaj kontaktu z modelarzami z Radomia jeśli chcesz coś wystawić z ich pomocą.
 11. Chciałeś dopiec autorowi modeli bo postąpił inaczej niż Ty byś to zrobił... [CIACH ADMIN] Proszę bez personalnych wycieczek. Te elementy to lotki nie klapy. Mała różnica. Aleś mądry, ten właśnie modelarz twierdził że to są klapy, a nie lotki.[CIACH ADMIN]... Już wystarczy tych uszczypliwości Panowie! Mój błąd polega na tym, że owego słowa nie dałem w cudzysłów. A o klapach powiedział mi kolega który był na Fieście i widział owe modele razem z kartkami pod nimi. W tej sytuacji oczekuję przeprosin od Ciebie bo nazwałeś mnie [CIACH ADMIN]. Mam nadzieję że moderator właściwie ten w
 12. Kolor tak samo prawidłowy jak i wychylone klapy. Samoloty w Paryżu według mojej wiedzy, były polakierowane i wypolerowane na wysoki połysk. Teoria modelarza pewnie dopasowana do farbki jaką posiadał.
 13. Spiton, mam ten model zrobiony, jest przeryty i przenitowany. Model jest z blachami Parta i silnikiem z żywicy Ardpolu. Zdziwiłbyś się ile razy ryłem modele w tej skali. Obecnie Mam MiGa-19 Plastika na tapecie, od nowa ryty. Na kilku konkursach za Karasia ,,wyjąłem" parę wyróżnień. Nie jestem dyletantem jeśli chodzi o rycie modeli w tej skali, nie próbuj też traktować mnie z góry. Trudno Ci tak zerknąć na model Alexa Stelli? Podlinkowałem, ale widać nie widziałeś. Masz zwyczaj narzucać innym swoje zdanie, co nie zawsze jest w dobrym tonie i koleżeńskie. Cóż, to że ja mam inne zdanie od Two
 14. Moim zdaniem linie na Karasiu są za głębokie i za grube. Jedno ze zdjęć na którym w miarę dobrze widać linie: http://www.mysliwcy.pl/forum/pliki/2273KARAs%204%20PL%202.jpg Porównałem ze swoim modelem i chociaż ja ryłem zwykłą igłą do szycia, to na moim modelu linie są subtelniejsze.
 15. Robiąc swojego Karasia z tego zestawu, linie ryłem zwykłą igłą do szycia. Co prawda tą największą, ale za to linie wychodziły delikatne. Wystarczyło ją trochę przysposobić i nadal mi służy do rycia. Linie na zaokrągleniach trasuję po przyklejeniu taśmy DYMO. Warunek, powierzchnia musi być czysta, odtłuszczona i bez pyłu. Nity robiłem ,,samoróbką" z zębatki od zegarka. Plastyk faktycznie słaby, zadzierał się i rozwarstwiał. W obecnej chwili nie mogę pokazać zdjęć mojego Karasia, bo hosting ....ale jest w albumie z Kielc; https://drive.google.com/file/d/0B_AjWKvsIblRNjZhN1VPUmptSG8/view na 26 ka
 16. Zacznę od tego: http://www.findmodelkit.com/sites/default/files/p23_finisz_10_0.jpg Model Alexa, fantastyczny, z blachami Parta i silnikiem Ardpolu. Warto zakupić Eduarda i wszystko co ma Part. Eduard ma lepszą tablicę i fotel pilota. Gdybym jeszcze raz go robił, to bym właśnie zrobił mix blaszek, drogo ale warto, bo szklarnia duża i wszystko ładnie widać. Linie ciąć, można też pokusić się o nity, do poprawy stateczniki poziome i od podstaw trzeba zrobić rury wydechowe. Gondola dolnego strzelca bardzo trudna do wykonania z blach Parta, łatwo uszkodzić delikatne zagięcia. Oryginalna wanna str
 17. Karaś hmmm, cukiereczek! Jak dotąd to nie widziałem z tego zestawu lepiej wykonanego Karasia. Brawo Alex!
 18. Taka partyzantka, ściśle tajna, przed przeczytaniem spalić. Sami sędziowie pewnie też nie do końca wiedzieli za co i może nawet ile nagród należy przyznać, bo sędziami byli startujący w konkursie modelarze. Niezbyt to transparentne ocenianie.
 19. Kartony całkiem fajne. Lotnicze plastiki w siedem dwójce to widzę że w większości wykonane w manierze ,,old". Sklejone, pomalowane jeszcze pędzlami np:Beaufighter. Szału nie ma, wyhaczyłem z tej ilości Hellcata, F-4 na podstawce jest niezły. Zlinek też ciekawie się prezentuje. Cztery ósemka to Orlik i dwa Emile, jeden na lusterku, drugi natomiast na podstawce z rysunkiem malowania owego samolotu. Ogólnie przeciętnie. Nie obyło się bez wtopy modelarza. Jakiej? ano Spitfire MkVB w malowaniu Cyrku Skalskiego z kodem ZX-1. Nie było takiego samolotu. Gdyby to była dziewiątka, to zgoda, ale tak to
 20. Struna przewidujesz już jakieś ,,aluzje"? Jeden punkt regulaminu można dodać, ,,organizatorzy nie startują i nie wystawiają swoich modeli w konkursie". To tak, na marginesie, jako ogólnie przyjęty już dobry obyczaj na większości festiwali i konkursów. Trzeba będzie się zmobilizować i zjawić w niedzielę na wystawie pokonkursowej.
 21. Może następne ,,Zeke" w taki deseń? http://www.warbirdphotographs.com/NavyBWZeros/A6M3-209.jpg Wiele zdjęć umożliwiających wyrobienie sobie poglądu na wygląd tego samolotu można obejrzeć pod tym linkiem: http://www.ijnafphotos.com/
 22. Paweł, super też była prelekcja na temat malowania samolotów z okresu dwudziestolecia jak i PSP na zachodzie.
 23. ,,Wkręciliście" kolegę kubę32440 na ,,maxa". Marek, a może dowiedziałbyś się jak robić okopcenia, tudzież zaoliwienia i inne takie triki. Może to jakiś młody adept modelarstwa i potrzebował dowartościowania? A może po prostu i najpewniej nie zna Twoich skończonych i będących w galerii modeli? Cięęężka sprawa.....
 24. Z tego co wiem to testowałeś ten zestaw. Jeśli dobrze zrozumiałem ,,Dziadka", model jest jego najświeższym wypustem? Widziałem w Kielcach, nie mogłem od niego oderwać oczu. Przepiękny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.