Jump to content

Poradnik jak malowac pędzlami ?


bartek_00
 Share

Recommended Posts

Taaak, malowanie pędzlami to jednak trudna sztuka. Do niedawna i ja także swoje modele malowałem pędzlami. Pierwsza rzecz, to dobór pędzli, nie są one tanie, ale warto wydać 5 zł. więcej i kupić lepszy pędzelek. Musisz ich mieć pokaźną ilość, a to dlatego, że każdy pędzel jest pewną indywidualnością. Z nich wybierz sobie ten, którym Ci się najlepiej będzie malowało. Metoda prób i błędów. Do tego musisz mieć płaskie i okrągłe o różnych numerach, twarde, miękkie i o średniej twardości. Do malowania pędzlami polecam farbki akrylowe, ładnie się rozprowadzają, szybko schną np. Pactra. Z emalii polecam Humbrole, to farbki moim zdaniem najlepiej rozprowadzające się pędzlami. Pamiętaj żeby farbki rozcieńczyć, nigdy nie maluj farbką o konsystencji jaka jest oryginalnie. Następną warstwę kładź po całkowitym wyschnięciu poprzedniej. W przypadku akryli po 5-6 godzinach, emalii po 24-36 godzinach, wtedy będziesz miał pewność, że nakładana warstwa nie zmyje poprzedniej. Pospiech nie wskazany. Dbaj po pędzle, myj je dokładnie i zabezpieczaj włosie przed zdeformowaniem. Większość moich modeli na tym forum, jest pomalowana pędzlami, tak więc możesz sprawdzić jak mi to wychodziło. Aerograf jednak musisz sobie załatwić, bez niego teraz wiele się nie zwojuje. Owocnych malowań!

Link to comment
Share on other sites

Ja maluję pędzlami, bo nie mam warunków do malowania aero. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w conajmniej dwa pędzle 00, dwa 0 i to dobre, kolejne to kilka nr pędzli płaskich. Tutaj nie trzeba płacić kroci, wystarczy pędzle po 5 PLN, nawet tańsze ( nawet takie do kupienia w sklepach papierniczych). te płaskie zazwyczaj przydają się do wcierania sucyhyl pasteli, albo do..."suchego pędzla", od czego szybko się zużywają. Do tego pozostałe o innych romiarach jak 2,4,5, do malowania większych powierzchni i basta. Nie można jednak na pędzlach oszczędzać, bo kupując kupę za 6 złotych 20 w komplecie w hipermarkecie, otrzymujesz po prostu włosie na trawę do dioramy i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.