Jump to content

Maskol


Dominik_K
 Share

Recommended Posts

Witam. Czy Humbrolowski Maskol nada się do maskowania w wypadku, kiedy chce nanieść plamy kamuflażu? Model pokryłem brązową farbą w całości, teraz chciałbym zamaskować Maskolem miejsca gdzie ma być brąz i pokryć całość zielenią. Czy podczas zdejmowania Maskolu nie zejdzie mi brązowa farba? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Zależy jaki rodzaj przejścia chcesz uzyskać. Jeżeli ma to być ostre przejście z jednego koloru w drugi to owszem, nada się. Jednak jeżeli ma to być choć trochę płynne przejście lepszym rozwiązaniem jest naklejenie wałeczków z masy Blu-Tack lub podklejenie wyciętego z papieru szablonu na kuleczkach z Blu-Tack'a. Kuleczki spowodują, że papier będzie lekko uniesiony nad powierzchnią i farba lekko podejdzie na krawędziach tworząc płynne przejście. A czy z maskolem zerwiesz farbę? Zależy od farby i sposobu w jaki była kładziona. Raczej nie martw się.

Oczywiście powyższe techniki nadają się do malowania aerografem.

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie powinna, ale nie jestem pewien W związku z tym dolączam się do pytania, ale jak to się ma w przypadku pędzlowania .

 

Edit. Heh Reggy odpisaliśmy w tej samej chwili

Link to comment
Share on other sites

Ta masa jest wielokrotnego zastosowania?

Z mojego doświadczenia wynika że tak - ma dość dużą odporność na "zabrudzenie" akrylami. A jak już jest tak brudna (mniej więcej 2 cykle maskowania) że traci sprężystość i lepkość, to nadaje się jako podstawka pod wykałaczki z elementami ;) Generalnie genialna rzecz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.