Skocz do zawartości

Morser Karl - Gerat 040 initial - Hobby Boss 1/72


balu

Rekomendowane odpowiedzi

Model to Hobby Boss, debiut w skali 1/72(chyba, że czegoś nie wiem). Jak go zobaczyłem w sklepie to od razu pomyślałem: w sam raz na święta . Elementy dobrze spasowane, tylko miejscami są przesunięcia form, ale jak dotychczas z miejscach niewidocznych. Całość prezentuje się bardzo dobrze, dużo szczegółów, a czy nauczę się przy jego budowie kilki nowych słów to się okaże

Wanna z elementami podwozia, ogólnie to trochę dużo kółek ... :P

1-4.jpg

 

2-5.jpg

 

A tu dla porównania(o dziwo nie wygląda na tym zdjęciu na ogromnego):

3-4.jpg

 

Wczoraj wieczorem posiedziałem trochę i karzełek trochę urósł, na zdjęciach ze swoim nieodzownym kolegą:

 

4-4.jpg

 

Ogólnie model jest dość ciekawy, ale ma trochę urozmaiceń w postaci śladów po wypychaczach w widocznych miejscach:

 

5-2.jpg

 

Jest w nim także całkiem pokaźna ilość jam skurczowych, ale da się żyć

 

A tu próba blach z folii, ale zauważyłem, że co papierosy to inne folie, np. te z Marlboro są wg mnie za drobne, dlatego użyłem tych z Cristali, które lepiej się nadają

 

6-2.jpg

 

7-2.jpg

 

Ciekawe jak wyjdzie po malowaniu, myślę, że na pewno lepiej niż bez nich :P

 

Jak ktoś ma jakiś pomysł to jestem otwarty na propozycje ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne podejście.

 

No będę oglądał szkoda , że to nie 1:35.

Na co byśmy narzekali, gdyby producenci w jednym elemencie odlewali poprawne w 100% modele, nie byłoby już takiej frajdy, z dorobienia i poprawienia czegoś i posiadania modelu jedynego na świecie Ja jestem wielkim fanem 1/72, choć w przyszłości zapewne nie pogardzę dobra 35-tką dla odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sobie dziś popracowałem, niby święta dużo czasu, ale ciężko się zmobilizować - chyba się starzeje

 

Jak to mawiają im dalej w las tym więcej drzew, no i Hobby Boss sprezentował na święta kilka niespodzianek w postaci milimetrowych szpar i jam skurczowych wielkości ludzi

 

50-1.jpg

 

tu mamy blaszki firmy Marlboro(drobniejsze):

 

51-1.jpg

 

a tu prawie gotowy do malowania:

 

53-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.