Skocz do zawartości

[in box] IJN Yahagi - Tamiya, 1:700


łsobota

Rekomendowane odpowiedzi

aae2af90ad310a48m.jpg

Jest to dość stary, ale całkiem ładnie opracowany (na wypraskach widnieje rok 1972) zestaw Tamiyi (31315) pozwalający na wykonanie lekkiego krążownika Yahagi - trzeciego okrętu typu Agano, z jego ostatniej misji - operacji Ten-Go (wyprawa Yamato przeciw amerykańskiej flocie inwazyjnej w rejonie Okinawy). Yahagi zatonął 7 kwietnia 1945 podczas ataku samolotów z TF58 ale dopiero po trafieniu 12 bombami i 8 torpedami (i pomyśleć, że był to tylko lekki krążownik).

 

Wewnątrz pudła znajdziemy dwie instrukcje (angielska i japońska):

7fd96dab40c0abc8m.jpg

63d6b7a12ffb9198m.jpg

5f8ad29e19e2eb7dm.jpg

e264fb2a6a8942bcm.jpg

Dwie ramki z częściami:

8c341ba32c57333am.jpg

ebd0cce9ce9882f6m.jpg

Odlany w jednym kawałku kadłub, podstawę oraz metalową sztabkę:

c93f746253219ec1m.jpg

a9493eef7debb964m.jpg

b9f5038639cb3da6m.jpg

4b1a7d37f4c08ffdm.jpg

Tutaj ujawnia się największa wada tego zestawu - brak ryflowanej blachy na dziobie okrętu.

Ponadto w pudle są jeszcze dwie uniwersalne ramki z wodnosamolotami (Alf, Dave, Jake, Pete), szalupami, działami 127mm, kotwicami i kilkoma innymi drobiazgami:

4702a2095ce42fdfm.jpg

No i oczywiście kalkomanie z banderami i hinomaru dla samolotów:

edf76ddad6ede60em.jpg

 

Na koniec jeszce zbliżenia wyprasek:

5416f1af79b5a707m.jpg

7a7702703d9e840fm.jpg

91155b168f7abdb7m.jpg

ab042e03c9991d76m.jpg

57189a6877af6478m.jpg

f15fdd35ec3a4429m.jpg

d6ad7d74eb79a6aam.jpg

f22880f37c6832bem.jpg

0c9e43f166b047abm.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugowojennych okrętów krążowniki stają się moją ulubioną klasą - bez takich hurtowych ilości uzbrojenia jak pancerniki i nie takie maleństwa jak niszczyciele

podoba mi się to, że dzielisz się z nami swoimi zakupami w postaci kolejnych in-boxów

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugowojennych okrętów krążowniki stają się moją ulubioną klasą - bez takich hurtowych ilości uzbrojenia jak pancerniki i nie takie maleństwa jak niszczyciele

podoba mi się to, że dzielisz się z nami swoimi zakupami w postaci kolejnych in-boxów Jędrek

Bardzo fajna klasa okrętów (zresztą moja ulubiona). Szczególnie japońskie konstrukcje, wśród których można znaleźć archaiczne "czterokominowce" (Naka) - nieodparcie kojarzące mi się z I WŚ, nieco tylko nowocześniejsze w swym wyglądzie "trójkominowce" (Nagara), a w końcu całkiem fajnie już wyglądające (tzn. tamte też są fajne, nawet bardzo - każdy turpista na pewno doceni ich wygląd ) jednokominowe klasy Katori, Agano czy Oyoda. Wybór w każdym razie ogromny.

 

A "in box'y"? No cóż, jeden zaprezentowany "in box" to może być jedna potencjalna osoba zainteresowana kupnem. A jak już kupi to zapewne i sklei. A jak będzie sklejać, to jest szansa, że relacja pojawi się na forum i będzie okazja zobaczyć coś fajnego a i nauczyć się nowych rzeczy można.

Tak więc Jędrku, jak widzisz te "in box'y" to nie tak bezinteresownie zamieszczam (i spokojnie sobie czekam, aż się weźmiesz za jakiegoś krążownika).

 

To rozumiem, że już połowę floty japońskiej masz na półce? Kupujesz w Luckymodel?

A tam zaraz połowę Ledwie trzynaście jednostek (w jedenastu pudłach) mam w szafie, z tego tylko jedną gotową. Zresztą wszystko co mam a co pływało możesz sobie obejrzeć w dziale "in box". Jak widać do osiągnięcia stanu odpowiadającego liczebnością połowie floty japońskiej to jeszcze daleka droga

A zakupy (okręty) robię w zasadzie w dwóch sklepach Luckymodel i HLJ. Tylko dwa pierwsze modele kupiłem w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.