Skocz do zawartości

Mateusz K. - moje lotnicze wypociny


MateuszK.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że powoli zbliżam się do zakończenia pierwszego roku z modelarstwem, postanowiłem od dzisiaj dzielić się moimi ulepkami z innymi na tym zacnym forum. Tematem przewodnim będzie lotnictwo powojenne i współczesne w skali 1:48. Na ten moment nie przewiduję zbytnich odskoczni od tematu i skali, ale kto wie Zanim jednak mój gust został jasno określony, popełniłem kilka zbrodni na mysliwcach nieco starszych i w nieco mniejszej skali. Ot tak dla nauki podstawowych technik i obsługi aerografu (wypusty Airfixa po 20zł świetnie się do tego nadały )

Z góry przepraszam za zdjęcia- niestety są robione telefonem, a i oświetlenia nie mam rewelacyjnego (to dzienne ostatnio całkowicie zanikło). Z czasem na pewno to poprawię, do tego czasu proszę o wyrozumiałość

 

1. Messerschmitt Bf-109 E4 (Airfix 1:72)

Jest to mój pierwszy model i skromnie mówiąc został spartolony po całości, ale jak pokazywać wszystko to wszystko

Y2kIoJI.jpg

 

2. Hawker Hurricane Mk.I (Airfix 1:72)

Znacząco udało mi się tu zmniejszyć ilość błędów jakie popełniłem w poprzednim modelu. Przy okazji był to mój pierwszy kamuflaż z gładkim przejściem kolorów.

rggf8ns.jpg

 

3. Mustang Mk.III (Revell 1:72)

Przy trzecim modelu ambicje przerosły umiejętności i po popełnieniu wielu błędów model kończyłem już z niechęcią. Głównym problemem było moje malowanie, które pozostawiło wiele chropowatych miejsc (np. na łączeniu skrzydeł). Powierzchnia wyszła mi tu najgorzej.

qhtOoZr.jpg

 

4. Defiant Mk.I (Airfix 1:72)

Był kamuflaż ostry, był rozmyty, czas na nocny Przy czwartym modelu najwięcej uwagi poświęciłem pracom malarskim- wiele nierównomiernie nakładanych mieszanek czarnego, aby modeł nie był jednolity, wtedy byłem z tego zadowolony Widać również moją pierwszą i ostatnią przygodę z maskowaniem solą!

wg8d7J1.jpg

 

5. FW-190 A8 (Eduard 1:72)

Przy piątym modelu pomyślałem- w 1:48 blaszki to będzie codzienność, zatem pora zapoznać się z tą drobnicą! Nowa znajomość nie wypadła najlepiej, ale na plus zaliczam tu malowanie, z którego przez długi czas byłem bardzo zadowolony.

f0n0nTg.jpg

 

6. Messerschmitt BF-109 E7-Trop (Eduard 1:48)

Przyszła pora na przesiadkę na coś większego Nowością poza skalą było tu również kamo z ręki. To na tym modelu zrobiłem swój pierwszy priszejding i tyle różnych efektów eksploatacji (pigmenty, zacieki itp.)

sF25FBr.jpg

 

7. MiG-21PFM (Eduard 1:48)

Mówią, że 7 to szczęśliwa liczba, również i u mnie się tak stało To tutaj przestały mi się podobać "śmigła", a zakochałem się w rurach. Najbardziej skomplikowany jak do tej pory, pierwsze użyte metalizery na całej powierzchni, pierwsze dodatki własne. Mój ulubiony i wciąż najlepszy model.

4eOdm9m.jpg

 

8. AMX A-11 (Hobby Boss 1:48)

Model szkoleniowy bo i było tutaj co szkolić Mnóstwo zanikających linii podziału i nitów, które musiałem odtworzyć lub wyryć na nowo, sporo dodatków własnych, miejscami kłopotliwe pasowanie. Cel był prosty- nauczyć się na tym modelu jak najwięcej, nawet kosztem efektu końcowego

h1UuhG4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.