Skocz do zawartości

Jak naprawić złamaną/wykręconą dyszę.


adize

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj w moim aerografie pseudo Iwacie złamała się dysza (gwint został w środku). Dziś postanowiłam trochę przy tym pomajstrować i udało mi się naprawić mój aerograf. Może nie działa tak jak wcześniej, ale spokojnie można nim malować. Nie wiem czy będzie to działało na długo, jednak jeśli ktoś (tak jak ja) nie ma arazie pieniędzy na nową dyszę, polecam oto ten sposób.

 

Potrzebne rzeczy:

wykałaczka

rozpuszczalnik (w tym przypadku aceton)

klej CA (super glue, pattex sos, itp.)

rzadki klej modelarski

dużo cierpliwości

struna od gitary lub cienki drucik

 

A więc zaczynamy. Tę pracę wykonywałam ponad 10 razy, dlatego że albo za mocno dokręciłam dyszę i gwint znów został w środku, albo za wcześnie to zrobiłam zanim klej zaczął wiązać.

 

1. Zgodnie z poradą reggy'ego, aby wykręcić złamany gwint daj kropelkę kleju CA na wykałaczkę i włóż w miejsce gwintu. Poczekaj aż zwiąże, i wtedy delikatnie wykręć gwint.

 

2. Trzymamy chwile obie części w rozpuszczalniku (w tym przypadku acetonie), aby pozbyć się pozostałości kleju z wcześniejszych operacji. Cienką struną od gitary przepychamy obie części dyszy.

img1008es9.th.jpg

 

3. Sklejamy obie części kropelką kleju CA.

img1009sv9.th.jpg

 

4. Czekamy około 15 minut aby klej dobrze związał. Znów przepychamy dyszę struną od gitary.

img1010xe3.th.jpg

 

5. Bardzo delikatnie wkręcamy dyszę nie do końca, aby nie przesadzić i znów nie złamać gwintu.

img1011lp5.th.jpg

 

6. Smarujemy klejem modelarskim przestrzeń między nie do końca wkręconą dyszą a aerografem. Czekamy aż wyschnie. Powtarzamy czynność 3 razy.

img1014mt3.th.jpg img1015tu7.th.jpg

 

7. Efekty pracy naprawionym aerografem :

img1013cc6.th.jpg img1016qk0.th.jpg

 

 

PS. Proszę moderatorów o przyklejenie wątku, ponieważ uważam, że może przydać się wielu osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre

A ja bym proponował moderatorom to przenieść do faq odnośnie aerografów - wtedy wiedza będzie w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.