Skocz do zawartości

Aerograf - mój pierwszy raz


BrodaGeodety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W końcu zakupiłem do swojego warsztatu pierwszy zestaw do malowania (adler 5000 + fine-art 130T). Do tego akryle tamiya i rozcieńczalnik z opóźniaczem od MR Hobby. Ogólnie poszło mi zgrabnie (w mojej opinii), ale nabrałem kilku wątpliwości. Zanim zacząłem malować trochę szukałem po forum (bo w temacie jestem zupełnie "lajkonikiem", ale albo spotkałem się z dwoma różnymi wersjami, albo w ogóle nic mi się w takim temacie nie rzuciło w oczy. A zatem:

- po malowaniu na końcu dyszy zbiera się kropla farby, która jak zaczynam malować ponownie zostaje wyrzucona - czy to znaczy, że farbę mam za rzadką?

- czasem po malowaniu na płaskiej powierzchni widać drobną kaszkę, czytałem o tym ale teraz nie mogę znaleźć czy to wina ciśnienia czy rzadkości farby

- czy igła ma być ustawiona tak, że w pozycji 0 całkiem zamyka dyszę, czy może być ciut cofnięta

- wg instrukcji aerograf na koniec trzeba wypsikać z farby i przepuścić przez niego wodę/rozcieńczalnik, a czytałem że wielu jeszcze go rozkręca całkiem i dopiero myje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie za rzadka, moze masz za mało dosunięta igle do dyszy, czasami sie zdarzy, zaczynajac malować prysnij na bok i dopiero najedź na element, bezpieczniej, nawet jeśli masz filtr raz na rok zdarzy sie ze zaciągnie wodę

Pod ręka wacik z rozcieńczalnikiem przemyć co jakiś czas jeśli masz długie malowane i przerwy miedzy jednym a kolejnym pryskaniem

 

 

2. Jaka masz dysze, czynnik wspólny i ciśnienie i farba, obstawiam ciśnienie, myk jest taki by podnieść troche cisnienie a zmniejszyć skok igły, praktyka ci pokarze.

 

3. Wsuwając igle od tylu nie na chama oczywiście bo możesz rozepchać dysze, delikatnie ja przy końcu wsuwaj wyczujesz moment kiedy jest dość, nigdy na chama.

 

4 wypsikanie hehe, stosuje sie tylko miedzy zmianami kolorów i do tego kilkukrotne, chyba ze zmieniasz tylko odcień koloru dla rozjaśnienia lub przyciemnienia malowanego wcześniej koloru.

Aby aerograf nawet najtańszy służył ci długo po każdym malowaniu, rozkręć go, i wyczyść, ja osobiście używam zmywaczem Wamod do czyszczenia i płukania, nie jest żrący dla uszczelek (choc mam większość teflonowych), dbaj o aero jak o samochód a będziesz długi śmigał, napewno zdarzy ci sie wymiana igły, dyszy czy uszczelki ale to norma eksploatacyjna

 

 

No i gratsy za to ze ci sie udało ładnie pomalować pierwszy raz teraz juz będzie tylko lepiej, YouTube ma pełno filmów jak malować cieniować czy robic efekty brudzenia, popatrz słowo pisane nie oda tego co zobaczysz na filmie.

 

Wrzuć zdjęcie jak ci wyszło malowanie to wg dobre oraz ten kawałek gdzie masz ten grysik

 

2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.