Skocz do zawartości

Lexus LS400 1/24 AMT


Gapek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 3 - Pojazdy cywilne

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Witam serdecznie.

W jednym z poprzednich konkursów niestety nie dałem rady skończyć zaczętego modelu i co prawda nadal leży nie skończony. Ale mam nadzieję, że w tej edycji uda mi się dopiąć swego

Na warsztat idzie model Lexusa LS400 od firmy AMT dorwany jakiś czas temu i myślę, że jest to odpowiednia pora na to by przy nim usiąść Jest to mój pierwszy kontakt z tą firmą i mam nadzieję, że nie będzie to szło jak przysłowiowa "krew z nosa" ;)

Model na pewno nie będzie pudełkowy, postaram się o jakieś dodatki hand-made by urozmaicić troszkę prace ale wszystko okaże się w praniu

Musi być dobrze

 

A oto inbox:

IMG_20171003_2200198eff5.jpgIMG_20171003_22021739cc4.jpgIMG_20171003_225128b3c57.jpgIMG_20171003_225243c9c4e.jpg

I muszę przyznać, że zostałem mile zaskoczony tym, że w zestawie są blaszki ze znaczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pora brać się do pracy, bo czasu coraz mniej

Na początek wyciąłem wszystkie części z ramek, miało być pasowanie części na sucho by zobaczyć co można by zmienić

IMG_20171009_174907ebfd4.jpg

 

ale po głębszym zastanowieniu stwierdziłem, że przyjdzie jeszcze na to czas, więc wziąłem się za karoserię.

Najpierw szlif nadlewek (szwów), najbardziej widoczne były na tyle karoserii, choć dużo tarcia nie wymagały

IMG_20171009_175144dd9fe.jpg

 

Następnie pora na inwencje własną Przedni grill mam zamiar zeszlifować i wstawić tam siateczkę (tylko zastanawiam się czy zrobić dziurę, czy zeszlifować oryginał i na gładki plastik wstawić blaszkę. Ale do tego jeszcze dojdziemy)

Poza tym zderzak w miejscach oznaczonych będę robił na gładko

IMG_20171009_17494722369.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I ciąg dalszy mych prac miał miejsce wczorajszego wieczora

Postanowiłem popracować troszkę nad hamulcami.

LexusLS4001-246ee5e.jpg

 

Jak widać na załączonym obrazku zestawowe tarcze hamulcowe zostały zeszlifowane, a na nie zostały naklejone żywiczne odlewy. Zrobiłem to w ten sposób by nie mieć za dużo problemu z ewentualnym dorabianiem mocowań tarcz.

Wydaje mi się, że nie wyszło to wcale tak źle jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać ;)

LexusLS4001-241ce676.jpg

 

I to samo zrobiłem z tyłem.

LexusLS4001-242cd1d9.jpg

 

Poza tym złożyłem wszystko na sucho i zastanawiam się które felgi by założyć do tej fury. Co by nie było w obu przypadkach będzie trzeba poszerzyć nadkola.

LexusLS4001-243cb4a2.jpg

 

I wracając jeszcze do grilla, to został wycięty tak jak już sugerowałem i jestem na etapie szukania czegoś co by go wypełniło i nawet mam już pewien pomysł

IMG_20171015_13032842aed.jpg

IMG_20171015_130318cf30b.jpg

IMG_20171015_1303149e8ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.