Jump to content
Marudek

Wspólny projekt 144

Recommended Posts

Hej,

 

Pewnie widzieliście już wspólny projekt budowy ORP S-2 Wilczur, w którym razem z kolegą Kvaot zmagamy się z plastikiem, żywicą i innymi pożytecznymi materiałami. Ten rodzaj warsztatu jest nie tylko przyjemny z uwagi na fakt, że na bieżąco można się dzielić pomysłami na wykonanie poszczególnych elementów i uczyć się od siebie nawzajem. Jest też pożyteczny przez to, że taka symultaniczna budowa motywuje do ukończenia modelu. Ponadto w projekt według naszej formuły wpisana jest wymiana materiałów, dzięki czemu modele budowane równocześnie powstają w większości z identycznych materiałów, a wszyscy zaangażowani w projekt mają przed sobą identyczne zalety/ograniczenia/wymagania narzucone przez używany materiał. I wreszcie kontakty między uczestnikami projektu częściowo przenoszą się do reala tworząc w ten sposób wirtualną, korespondencyjną modelarnię

 

Jeśli ktoś z czytających ten post chciałby dołączyć do kolejnego takiego projektu, to serdecznie zapraszamy. Tematem następnego wspólnego projektu będzie Brytyjski kuter z 1777r. HMS Alert, który będzie powstawał w oparciu o wycinankę Shipyard.

 

vvM4eDP.jpg

 

Z kolegą Kvaot już zastanawiamy się nad potrzebnymi materiałami. Jeśli chcesz dołączyć do projektu to zastanów się czy mógłbyś zdobyć któryś z poniższych materiałów w ilości potrzebnej dla siebie i kolegów z projektu:

- wycinanka przeskalowana na 1:144 i wydrukowana na papierze samoprzylepnym (Marudek)

- działa i falkonety odlane z żywicy (Marudek)

- bloczki odlane z żywicy (Marudek)

- linki i sznurki odpowiedniej grubości

- maszty i reje z drewna

- materiał na żagle

- pokład grawerowany laserem na fornirze (projekt dwg plus namiary na świetnego wykonawcę - Marudek/zlecenie wykonania - kto chętny)

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo apetyt rośnie w miarę jedzenia Jedna balia już prawie na ukończeniu to teraz coś trudniejszego - znaczy z żaglami. Ale żeby nie było zbyt trudno to jest propozycja zbudowania niewielkiego kutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz robić jak Ci się podoba. Ułatwieniem ma być użycie zbliżonych materiałów, ale nikt tego nie narzuca Z kolegą Kvaot już się rozglądamy za materiałami, a w Wilczurkach brakuje już tylko części na które czekamy - więc wydaje mi się, że ten projekt wystartuje max do końca Maja.

 

Wchodzisz w to?

Share this post


Link to post
Share on other sites
wydaje mi się, że ten projekt wystartuje max do końca Maja.

 

Wchodzisz w to?

Oj, jak zacznę robić to mój warsztat trwać będzie 1,5 roku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale przecież tempa też Ci nikt nie narzuca Każdy robi kiedy może i w swoim własnym rytmie. Nawet kolejność prac masz dowolną. W wypadku Wilczura czekamy na części cięte laserem i musimy się trochę do tego dostosować. Natomiast w Alercie wykonanie dział czy takielunku może zależeć od mojego tempa odlewania - ale spoko zanim zaczniemy składać wręgi ja już będę miał mastery i formy silikonowe i będę lał na beżąco w międzyczasie składania kadłuba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale przecież tempa też Ci nikt nie narzuca Każdy robi kiedy może i w swoim własnym rytmie.
Tak, wiem Skończycie projekt a ja ledwo ze stępki wyjdę

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie pękaj Podeślę Ci na maila to co dotąd się uzbierało
Dzięki choć obawiam się, że szybciej by mi poszło bez dokumentacji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.