Jump to content

Mitsubishi A6M2 Zero -----> Airfix 1/72


Abominus
 Share

Recommended Posts

Yo! Przenosimy się w orientalne rewiry i tym samym pragnę zapoznać Was z ostatnim z mojej czwórki sklejonych ongiś modeli. Zawsze lubiłem japońskie samoloty i grzechem było by nie mieć w kolekcji jakże kultowego Zero. Zwłaszcza, ze miałem go za darmo bo wyciągniętego gdzieś ze śmietnika w Irlandii Północnej. Brakowało tylko kalek tak więc odkupiłem inne od jednego z forumowych kolegów. Zdziwiony byłem gdy arkusik kalek tejże firmy (jakaś niemiecka - nie pamiętam jaka) okazał się jedną wielką kalką więc wszystkie znaki i oznaczenia eksploatacyjne musiałem ostrożnie przycinać przy samych krawędziach. A sam model i jego składanie to przyjemna bajka. Wybaczcie te pionowe foty, w przyszłości będzie jużtylko poziom

 

Mitsubishi A6M2 Model 21 oznaczony numerem EI-111 należał do 5th Koku Sentai zaokrętowanej na lotniskowcu Shokaku i brał czynny udział w Bitwie pod Santa Cruz na Pacyfiku w dniu 26 października 1942 roku. Za sterami siedział pilot - Lt. Hideki Shingo. Podczas tej bitwy Shingo poprowadził do ataku grupkę pięciu myśliwców w osłonie drugiej fali uderzeniowej przeciwko amerykańskim lotniskowcom.

 

2dmcllj.jpg14ipjch.jpg

e6pooi.jpg11m9dgn.jpg

2vkjcj6.jpg

smvm6c.jpg

30krte1.jpg2cr5awg.jpg

2yl21ww.jpg

20sx2sk.jpg

w6oxol.jpg

2ci9y86.jpg2vnntk4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.