Jump to content
wiesiek_2

Nakładanie lakieru x-22

Recommended Posts

Wypryskaj lakier do kubeczka, dodaj płyn do naczyń, trochę tylko, wlej do aerografu i pryskaj na model.

Dzięki wielki, jutro sie za to wezme.Jeszcze mały problem, w miejscach gdzie jest jasna farba ona jest pokryta lakierem do włosów, tam nie ma zielonego.I jak ścieram zielony to zawsze troche wody dostanie mi sie na ten jasny a to powoduje że lakier sie rozpuszcza i woda przenika odrazu do x-35 w tyxh miejsach.Są widoczne ślady, przebarwienia, czyżby jednak x-35 sie rozpuścił?

Jeszcze raz bo chyba nikt nie ogarnął o co mi chodzi.Maluje model kolorem bazowym, na to daje lakier zabezpieczający, na to lakier do włosów, drapie kolor kamuflażu.Teraz gdy drapie kolor kamuflażu woda czasami podejdzie mi na kolor bazwoy poza kamuflaż, wtedy lakier do włosów rozpuszcza sie i przebarwią mi kolor bazowy.Mozna temu jakoś zapobiec?

Sposób z płynem do mycia naczyń sie sprawdził.Porobiłem testy, pierwszy kawałek jest z zabezpieczonym pierwszym kolorem x-22 , drugi kawałek jst zabezpieczony x-35.

https://zapodaj.net/5ad90911c2cf0.jpg.html

https://zapodaj.net/244ee55f1c943.jpg.html

Na obu lakierach zabezpieczających farba schodziła identycznie czyli bardzo drobnoziarnisty chipping i to jest główna różnica jeśli robimy zdrapke na lakierze zabezpieczającym.Jak nie zabezpiecze farby lakierem to schodzi ona inaczej.Coś jak na styranych irackich t69 czyli nieregularne płaty.Zabezpieczając farbe lakierem czy to błysk czy to półmat nie ma opcji by chipping wyszedł tak samo.Wyjdzie drobne ziarno.Robiłem to i z x-22, x-35, vallejo z aero i z puchy. Czyli w zależności to co chcemy uzyskać to wybieram odpowiednią opcje.mbrnnr pokazywał zdjęcie gdzie użył chipping fluidu i zabezpieczył x-35 i wyszły mu fajne zdrapki.Muszę jeszcze tego spróbować