Skocz do zawartości

Miranda Hasslefree Miniatures 28mm


Dood

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dziś wrzucam zdjęcia figurki Miranda od Hasslefree Miniatures. Figurka malowana farbami olejnymi Humbrol i Revell, wash z farb dla plastyków. Podstawka to piasek klejony na vikol malowany farbami olejnymi, ciut posypki i włosie z pędzla. Nie podejmowałem się malowania szczegółów twarzy bo by mi wyszedł misz-masz ;(.

Pozdrawiam,

Marcin

DSCF5001.JPG

DSCF5002.JPG

DSCF5003.JPG

DSCF5007.JPG

DSCF5008.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne początki... przynajmniej w miarę czysto.

Moje uwagi.

- Porzuć oleje. Są bardziej kłopotliwe w malowaniu figurek, dają mniejszą kontrolę. Jako wash są fajne (w granicach rozsądku i z uwzględnieniem zmywania). Tutaj potrzebne są ci akryle jak Vallejo lub Andrea Color.

- Stosując akryle możesz zrobić szczegóły. Twarz wygląda na stosunkowo prostą, przyjemną w malowaniu. 

- Figurka nie jest najwybitniejsza ale do paskudnych również nie należy. Jeżeli masz aero możesz sobie nim pomóc i pomalować taką sukni 0 poza wybitnie temu sprzyja. Poprawki naniesiesz pędzlem. Chodzi mi o cienie i rozjaśnienia, które będą płynne.

- Podstawka wymaga większej dokładności i pracy. Drybush po piasku jeżeli nie chcesz męczyć pigmentów.  Warto by zadbać o jakąś sensowniejszą kompozycję, która pasowałaby do figurki. Zielona trawa, z kępkami i czerwono-żółtymi kwiatami dobranymi pod kolor sukni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki za komentarz. Długo malowałem olejami Humbrola i Revela, od niedawna przerzucam się na akryle. W związku z tym uzbierało mi się sporo farbek olejnych i nie jednocześnie nie mam jeszcze zbyt dużej palety barw akrylowych do wyboru. Testuję różnych producentów żeby wybrać tego, który mi najbardziej podchodzi. Co do twarzy to jest przeciętna, niespecjalnie dokładna (figurki z WHFB lub WH40K są w tym dokładniejsze, choć jednocześnie mają bardzo zaburzone proporcje). Dodałem trochę trawki na podstawkę, z efektem jak poniżej:

DSCF5077.thumb.JPG.384175b400274e14576e75f8e4b3b042.JPG

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.