Skocz do zawartości

Pociąg towarowy PKP w skali 1:35


SLW

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Po 9 latach długiej przerwy wracam do budowy modeli kolejowych w skali 1:35. Plany dość ambitne, gdyż zamierzam skończyć widoczny na zdjęciu Ty2 z tendrem sztywnoramowym oraz skład wagonów ale też wykonać jeszcze drugi Ty2 z tendrem wannowym od CMK oraz TKt3 na bazie BR 86 Trumpetera.

9a3f53c7f9f7d.jpg

 

Na tą chwilę Ty2 wygląda tak jak na zdjęciu. Stał i czekał tak 9 lat. Obecnie zamówiłem do niego odlewy polskich reflektorów. Zamierzam też przebudować nieco osprzęt, dorobić kilka elementów i oczywiście na sam koniec spatynować. Model oczywiście może się poruszać - koła i mechanizm są ruchome.

Kolejnym ma być Ty2 z tendrem wannowym (prawdopodobnie ten ze zdjęcia będzie stał z wannowym do czasu wykonania kolejnego). Poza TKt3 na bazie Trumpetera myślę zbudować wykorzystując BR 86 polski TKt48 ale to będzie bardzo zaawansowana przeróbka i pewnie dopiero realizowana zimą. Niemniej ten pomysł już chodził mi po głowie 9 lat temu.

ca52dad37e4c6.jpg

Tutaj skład wagonów. Węglarki i kryte w wypukłym dachem były robione 9 lat temu. Widoczny G10 z płaskim dachem to efekt pracy ostatniego tygodnia.

 

7ee8f5291b567.jpg

 

Do tego na warsztacie jest jeszcze Gr robiony na brandkard. Na wszystkie modele docelowo będę chciał nanieść oznaczenia i później spatynować. Zastanawiam się jakim sposobem wykonać oznaczenia. Kalkomanie jakoś mnie nie przekonują, tampodruk drogi strasznie. Myślałem o wycinanych laserowo szablonach i malowaniu ich z użyciem szablonu czyli de facto tak jak w oryginale. Ktoś miał jakieś doświadczenia z takim sposobem?

Swoją drogą firma Thunder wydała jeszcze model cysterny oraz parowozu BR 80. Czy te modele są gdzieś dostępne w Polsce?

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam, Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.