Skocz do zawartości

Dysze do Iwaty


Miniex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym podzielić się małą sugestią co do dysz Iwat. 

Miałem dość dziwny przypadek z dyszą CM-B 0,18, a mianowicie spuściłem ją w kiblu, nie pytajcie jak bo sam do końca nie wiem jak to zrobiłem :D . I w poszukiwaniu nowej dyszy, przewertowaniu masy ofert sklepów, forów i aukcji postanowiłem że kupię dysze do PS-770. Moja decyzja wynikała z tego że  posiadam PS-770 i na próbę przełożyłem dyszę nie bacząc co się stanie, takie małe ryzyko i po sprawdzeniu kilku minutowych malowaniach na byle czym oraz różnego rodzaju farbach - zaznaczam maluję tylko "błotem" AMMO, AK, LC - stwierdziłem że nie ma sensu wydawać na chwilę obecną ponad 350 PLN kiedy można mieć taką samą za około 80-90.  Kiedy już dotarła do mnie, znowu robiłem testy. Okazało się że miałem farta i wszystko jest jak na orginale. Nawet różnica w skoku gwintu 0,025 dyszy nie przeszkadza ,co odkryłem kiedyś a pisałem niedawno o tym w innym temacie. Jedyna uwaga to minimalna nieszczelność jaka pojawia się jedynie na dużych ciśnieniach malowania tzn. powyżej 2,8 bara ale kto z nas maluje na takich ciśnieniach. Nieszczelność to można bardzo łatwo usunąć stosując produkt tami - nozzle sealant, i zaznaczam żadne woski i inne pszczoło podobne nie działają z akrylami i ich rozpuszczalnikami, co mnie nie dziwi. Tak samo ma się to przy robieniu weatheringu akryl i emalia brak gryziania sięi rozpuszczania wzajemnie. Suma sumarum na chwilę obecną mam sprawny aero, i zaoszczędzona kasę. Nie patrzyłem dysz od sparmaxa ale najprawdopodobniej też będzie zgrywać. Więc co do Iwat mam tylko jedno spostrzeżenie w stosunku do innych firm - W iwatach użyty jest inny stop na korpusy i części ruchome , tylko nie chodzi mi tutaj o jakość wykonania bo wszystkie mają wysoką tylko o dokładność spasowania, rozpoczynanie i kończenie gwintowania, takie drobne niuanse które podbijaja cenę do wiadomo jakich poziomów. Creosy do Iwat mogę porownać tak jak zegarki Tudora do Rolexa (mam oba) - ta sama manufaktura jakość wykonania ale jednak brak Tudorowi tego czegoś co ma R. I na koniec jeżeli tylko macie możliwość lub rozważacie kupno Iwaty poważnie się zastanówcie zanim podejmiecie słuszną i niepodważalną decyzję, czy chcesz mieć legendę czy przyrząd do komfortowej pracy bez legendy. Na dzień dzisiejszy, po zdobyciu doświadczenia  nie kupił bym Iwat tylko Creosa lub Tami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.