Skocz do zawartości

VOLVO FH16 1:24 (ITALERI)


rafau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jest to moj pierwszy model samochodu /cieżarówki  wiec  dość cieżko jest sklejać nie mając wiedzy co z czym i do czego,   szczególnie ze model strasznie niedopracowany. 

model dość leciwy  wiec chciałem go wykonac tez juz zmęczonego życiem. 

model na zamówienie dlatego bez lewych drzwi do transportu. 

 

 

 

20190512_124810.jpg

20190512_124820.jpg

20190512_124834.jpg

20190512_124902.jpg

20190512_124915.jpg

20190512_124926.jpg

20190512_124958.jpg

20190512_125009.jpg

20190512_125024.jpg

20190512_125059.jpg

20190512_124750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden szczegół do zmiany. przewody podpinane do naczepy - uwierz, nie sa różnobrwne po to, żeby było bardziej kolorowo, te barwy maja spore znaczenie, takze pod wzgledem bezpieczeństwa. Więc...Żołty, czerwony i niebieski mają znaczenie i nie jest to znaczenie estetyczne :) A poza tym fajny, faktycznie zmęczony Volviak. odpowiednia diorama, naczepa i trudn by sie było pokapować czy to tylko model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fuck,   masz racje  jak najbardziej....  tylko w pakiecie dostałem  pudlo z akcesoriami do ciezarowek Italeri   a tam tylko zólty kabelek...

Postaram sie  zmienic kolory ich faktycznie.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafau napisał:

o fuck,   masz racje  jak najbardziej....  tylko w pakiecie dostałem  pudlo z akcesoriami do ciezarowek Italeri   a tam tylko zólty kabelek...

Postaram sie  zmienic kolory ich faktycznie.   

 

Właściwie wystarczy, że dodasz jeden czerwony, wówczas kierowca wie, że ten ostatni to niebieski, wiec zwykle on nie ma znaczenia, moze być nawet czarny, byle nie było 2 żółtych. Owszem często siewidzi, że sa kable w sumei w jedym kolorze, bo jak gość sie kula jednym koniem kilka lat to na pamięć zna który jest ktory i jak wymienia, to bierze taki, który jest akurat pod ręką, ale bywa, że krokodylki (nie w PL, zagraniczne) właśnie szybciej sie do takiej pierdoły przyczepią niż do czegokolwiek innego, bo mają uczulenie na punkcie bezpieceństwa a pomylenie tych przewodów moze doprowadzić do katastrofy. nie łapię też koloru osłony śrub na przednim kole. Dlaczego akurat niebieska? Taki już z lekka składak sie robi :D Za to tylna ściana...Ja się bym dał nabrać, ze to z prawdziwego :) Siodło faktycznie, powinno być bardziej nad rozpórką ramy. Nie wiem o co koledze chodzi w kwestii zawieszenia, bo praktycznie go tu nie widać...

Edytowane przez Thombike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko jazsne. Super wyszedł ale po długim przyglądaniu sie poszczególnym zdjeciom (podziwianiu) znalazłem cos co naprawde mogłeś zrobic lepiej - tylne światła. Wygląda jakbys uzył normalnego koloru zamiast półprzezroczystego i nałozył bezpośrednio na klosz światła. Kiedyś tak robiłem i zoabczyłem, że jest to dalekie od dobrego efektu i juz do tego nie wracam. A moze to po prostu tak zdjecie zrobione...Nie iwem, wygląda sztucznie, to jesdno no ale...model zwykle stoi zwrócony przodem do oglądacza :) Patrzac na oryginał domniemuję, że raczej kręcił sie dookoła komina i za wschodnia granicę, bo juz dawno tak zmęczonego konia nie widziałem :)

 

Edytowane przez Thombike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje  i dobry wzrok;   

klosze i reflektory malowane są zwykłym VGC rozrzedzonym a moze to wash był-  juz nie pamiętam nawet bo rózne specyfiki  próbowalem aby efekt mnie zadowolił.  :)  

Kiedy malowałem  nawet nie wiedziałem ze istnieją dedykowane.  W miare bylem zadowolony wiec zostawiłem jak jest. 

Ps   Co do ciagnika   to  stoi  juz  od kilku lat jako rezerwa  na wypady wokól komina po Trójmieśćie.  A ze to najstarszy model wiec widac wlasciciel ma sentyment do niego dlatego tez padlo na jego mniejszą kopie.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Thombike napisał:

Właściwie wystarczy, że dodasz jeden czerwony, wówczas kierowca wie, że ten ostatni to niebieski, wiec zwykle on nie ma znaczenia, moze być nawet czarny, byle nie było 2 żółtych. Owszem często siewidzi, że sa kable w sumei w jedym kolorze, bo jak gość sie kula jednym koniem kilka lat to na pamięć zna który jest ktory i jak wymienia, to bierze taki, który jest akurat pod ręką, ale bywa, że krokodylki (nie w PL, zagraniczne) właśnie szybciej sie do takiej pierdoły przyczepią niż do czegokolwiek innego, bo mają uczulenie na punkcie bezpieceństwa a pomylenie tych przewodów moze doprowadzić do katastrofy. nie łapię też koloru osłony śrub na przednim kole. Dlaczego akurat niebieska? Taki już z lekka składak sie robi :D Za to tylna ściana...Ja się bym dał nabrać, ze to z prawdziwego :) Siodło faktycznie, powinno być bardziej nad rozpórką ramy. Nie wiem o co koledze chodzi w kwestii zawieszenia, bo praktycznie go tu nie widać...

Tam jest zawieszenie od volva f10 bodaj na piórach,fh12 ma zawieszenie na poduszkach,ja tam jak robię modele to nie patrzę czy coś widać czy nie,ma być w miarę zgodnie z 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, oltrans napisał:

Tam jest zawieszenie od volva f10 bodaj na piórach,fh12 ma zawieszenie na poduszkach,ja tam jak robię modele to nie patrzę czy coś widać czy nie,ma być w miarę zgodnie z 1:1

takie zawieszenie w takim  pudle było : 

ps. siodło faktycznie winno być cofnięte - cos musiałem pochrzanic.   

 

 

20190513_211619.jpg

20190324_214214.jpg

Edytowane przez rafau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to czy tylny most wisi na poduszce czy na resorze to po dzis dzień wybór kupującego. Podobnie w przypadku przedniej osi. U mnie w pracy mamy tylko nowe (2-3 letnie) Mercedesy i Scanie. Tył na poduszkach (bo musimy) przody w Mercach na resorze, w Scani na podszkach, bo cenowo sie miesciło)...I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.