Jump to content

IV Nieoficjalny Zlot Posiadaczy Luksusowych Modeli 1/144


donalyah00
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry wieczór! :)

Kontynuując (oraz nieco rozszerzając) ideę spotkań modelarzy w skali 1/144 chciałbym w imieniu klubu IPMS Deutschland zaprosić Was na kolejną edycję zlotu, która odbędzie się tym razem podczas dorocznego festiwalu modelarskiego na lotnisku Gatow (Muzeum NATO w Berlinie). Impreza odbędzie się w weekend 7-8 września 2019 - rejestrować modele można z pomocą plików i informacji dostępnych na stronie IPMS Deutschland. Dodam tutaj, że rejestracja modeli odbywa się drogą elektroniczną (wypełniony formularz przesłany mailem do organizatora) i kończy 17 sierpnia. W razie potrzeby służę pomocą -> PW.

Impreza jest godna polecenia z conajmniej kilku powodów. Po pierwsze organizuje ją grupa bardzo sympatycznych osób mówiących również po angielsku (jeżeli ktoś zna język Goethego to nie ma oczywiście problemu). Bariera językowa jest tylko pozorna - modelarze zawsze się ze sobą dogadają. Chcieć to móc. ?  Po drugie, impreza odbywa się na terenie muzeum NATO w Berlinie - jeżeli kogoś fascynuje lotnictwo i uzbrojenie rakietowe Zimnej Wojny to zdecydowanie jest to miejsce dla niego. Stoły z modelami rozstawione są w jednym z hangarów pomiędzy samolotami. :) Po trzecie - można tam zobaczyć modele zupełnie inne od tych wystawianych na naszych, krajowych imprezach. 

Podczas nadchodzącej edycji Zlotu swoje prace zaprezentują m.in. dwaj modelarze z klubu Modellschmiede Hammerwald - Christian Bruer i  Dirk Mennigke. Tutaj można obejrzeć niektóre ich prace w skali 1/144. Stałym gościem Berlińskiej imprezy jest też znakomity producent "pasażerów" w skali 1/144 - firma Authentic Airliners.

Pozdrawiam, Marek

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.