Skocz do zawartości

Wolvi's Returns czyli Saipen 1944 2nd Division UMSC DML


wolvi

Rekomendowane odpowiedzi

Większość moich projektów padła lub się kurzy i płacze, że ich nik nie kocha, lecz ostatnim czasem zniechęciłem, się do WH,SS,SA,FJ i innych szwabskich figurek.

 

Królowo błogosław Amerykę

 

do łap mi wpadł zestaw Dragona nr 6272 który był taki amerykański

 

Tak figurka pierwsza jest super tylko ma małe rozdarcie kurtki z tyłu gdzie łączy się elementy w Gen.2 druga figurka olana, nie mam wizji na budowę bambusowo-palmowego bunkra Japończyków, dalej figurka nr 3 jest oki i ten męski amerykańska żuchwa z papierosowym petem i figurka nr 4 hmm... fajna tylko nie pasuje do "wizji"

 

A o to wizja ... Saipan 1944 rok ta sam dywizja co na pudełku Dragona i wysoka trawa na pograniczu pas drogo podobny i las. Tam dwaj Marines... którzy jakoś się przymierzają do wycieczki do lasu.

 

Winietka cz. 1

 

0f688b049b1d76efm.jpg

 

po rocznym wysychaniu kawałek brzozy, bez zrywania kory, walcowy o średnicy od 5 do 6cm wysokość 3,5 cm

 

Trawa - włosie pędzla do golenia, tani, plastikowe włosie, cienkie.

 

b7e434d4e6cdce7cm.jpg

 

Podłoże - masa papierowa firmy ASTRA

 

7b9e289c29a564b8m.jpg

 

+ długo schnie (12-18h) do pełnego stwardnienia

+ nie przepuszcza płynów

+ przyjmuje łatwo pigmenty i farby

+ TANIA 420g za 10-11 PLN

+ łatwo się modeluje i można z niej WSZYSTKO zrobić np.

skrzynie, beczki itp. i można na niej pędzlem (twardym)

odcisnąć dowolny wzór, piasek, gąsienice

+ w trakcie modelowania można przyklejać do niej elementy

klejem typu kropelka

 

- kurczy się o około 5-10%

 

 

Figurki: Dragon nr 1 i 3 i do tego trochę badziewia też z dragona + blaszki Dragona zestawowe

 

 

efekty 12 h pracy (studiuję a 12h to w sumie 2 tygodnie roboty ) a o to zdjęcie prac

 

figurka nr1

 

8692b6456001358dm.jpg 8bae78ff5aeadf8dm.jpg

 

figurka nr3

 

043b0ed12fef45c0m.jpg

 

głowa jeszcze nie ta szukam dobrej

 

Winietka cz. 2

 

od strony lasu

e843978b70607567m.jpg

 

od strony drogi

fb6d24f06386f8acm.jpg

 

odciśnięte gąsienice Panzer 4 (podobne do japońskich gąsienic i do tego skurczyły się więc są nie podobne

6cb82ac9bb4fe077m.jpg

 

to czarne to spód z wyrwanego mchu (przyklejony wikolem) symuluj szczątki roślinne

2ebaa75c4b95090am.jpg

 

Całość

 

6bae83d165476780m.jpg 704bc58719c36983m.jpg d00139e4df7d84dbm.jpg 7ec21673527d751em.jpg c54d9611c747f749m.jpg

 

całość | figurka nr 1 | figurka nr3 | o nie widać mnie | nr 1 trochę lepij uchwyciłem trawę - figurkę

 

btw... szykuję się na tworzenie roślinności liściastej z foli kwiaciarskiej więc będzie to bardziej ... gęste

 

P.S.> Kto wie jak składać pasek do thompsona z foto trawionek DMLa lub Ambera

 

P.S.> http://tarawaontheweb.org/spnalbum.htm - tak aby klimat poczuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie do prac i ich początki imponujące. Zniechęcenie rozumiem. Sam już nie mogę patrzeć na Niemieckie modele i figury... Obecnie przygotowuję elementy do dioramy desantu na Tarawie.

 

Pozdrawiam

Kornik

 

P.S. Tam chyba powinno być Saipan, a nie Saipen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.