Skocz do zawartości

Lamborghini Gallardo - Fujimi


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

Zupełnie nie tak to miało być. Nie planowałem sklejania cywili i wyszło na to, że pierwszy model jaki skończyłem po długiej przerwie to Lamborghini

Ale wreszcie mam je już za sobą i wracam do skrzydeł

Zestaw jest uboższą wersją tego co zrobił koksik750 i pokazał w tym wątku

Gallardo koksika.

O różnicach już pisaliśmy, więc nie będę się powtarzał. W trakcie składania i porównywania z oryginałem zauważyłem, że model nie ma tylnych kierunkowskazów zaraz za nadkolem. Mimo, że zdjęcia nawet na pudełku pokazują je wyraźnie. Model składało się całkiem, całkiem, może dlatego, że nie przykładałem się do niego. Starałem się zrobić model kompletnie z pudełka. Nie jestem do końca z niego zadowolony i najbardziej wkurzają mnie boczne szyby. Tylne światła też wymagają większej pracy w spasowaniu z nadwoziem. Potraktowałem ten model jako poligon doświadczalny dla pędzelków i szkoleniu umiejętności w operowaniu ich różnymi rozmiarami. Tylko w trzech miejscach użyłem aerografu: dach (wymagał zaszpachlowania skurczu i duża powierzchnia nie wyglądała estetycznie pomalowana pędzlem) i tylne światła w miejscu gdzie są szare. Po prostu pigment nierówno rozkładał się pod pędzlem i po 3 próbie odpuściłem na rzecz aerografu. Zanim zakończę ględzenie wspomnę tylko, że w godzinę po zakończeniu budowy syn upuścił model na podłogę podczas odkładania na półkę... masakra. Zdjęcia są zrobione po reperacji.

 

Zdjęcia gotowego modelu:

4167f9a88bbef37em.jpg 1b3d2a7f848dfb33m.jpg 8a1d14cb443a0dc2m.jpg

18a24dd5ee526202m.jpg ea2aff02c8629406m.jpg ea1a4df64a7a219cm.jpg

a866829a34c0d49em.jpg 7fd5fa172daf5de2m.jpg 033483b6c7502be0m.jpg

b4124124b3d762e4m.jpg 60a660c71d3db882m.jpg

 

Zdjęcia szczegółów wnętrza zrobione podczas budowy (nie robiłem osobnego wątku warsztatowego):

534f764216744a80m.jpg 5669ded63786cf43m.jpg 42e06d46530f5e24m.jpg

657228f267f548a1m.jpg 3840d497025d71cem.jpg a175819e88a0161cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystość sklejania z zewnątrz jest wporządku , wnętrze troche słabo pomalowane i pozostawia wiele do życzenia , za to widze ( od góry fotka ) ze ta uszczelka nierówno pomalowana , nastepnie , malowałeś kaste wogóle ? wygląda jak niemalowana i dach maźnięty na inny kolor . Tak to spoko . Pozdro i życze wiecej cywili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kastę? Masz na myśli body? Nie planowałem malowania nadwozia, bo wiem jakby się to skończyło Skoro kolor bazowy plastiku był żółty, nie chciałem przedłużać budowy... mój MiG na mnie czeka Dach rzeczywiście jest pomalowany na żółto z powodu o którym pisałem w pierwszym poście (lusterka też pomalowałem na ten sam kolor). Z uszczelką masz rację i to jest jedno z miejsc, które mi się nie podobają. Pasowanie szyb nie było najlepsze - jest dosyć duża szczelina między szybą, a dachem z prawej strony (widoczna na pierwszym zdjęciu z drugiego rzędu). Wyglądało to na dużą ilość pracy ze szpachlą i odpuściłem.

Dzięki za pierwszą opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnętrze troche słabo pomalowane i pozostawia wiele do życzenia

 

Pamitaj KRUGER_MAN, że we wnętrzu praktycznie pomalowane są tylko detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko wyjaśnia. A jaki producent produkuje tą farbę którą użyłeś? Możesz zrobić jakiś test tej farby na przezroczystej wyprasce lub folii do bindowania? Może warto sie w nią zaopatrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Oczywiście jak każdy modelarz nie jestem do końca z niego zadowolony, ale biorąc pod uwagę początkowe postanowienia co do końcowego efektu i ilości włożonej pracy, to nie jest chyba źle. W porównaniu do innych modeli tutaj, to moje wypociny to takie przedszkole

Obiecany test muszę przełożyć, bo wyjeżdżam i wrócę za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.