Skocz do zawartości

Szpachlówka akrylowa


Pxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Pewnie słyszeliście o patencie Paula Budzika który miesza akrylową żywice w proszku z klejem CA. Mieszanka ta pełni rolę szpachlówki która ma właściwości podobne do plastiku. Problem był taki, że to co on polecał dostępne jest w stanach a do tego tylko dla dentystów/techników. 
Ale jak to bywa można to kupić w zestawie.......do samodzielnej naprawy protezy. Dzisiaj to dostałem, zrobiłem test i jest ok. Myśle, że można też kupić sam proszek, musi to być self lub cold cure acrylic resin powder. Nie sprawdzałem ale sadzę, że to to samo. Proszki do paznokci niestety nie działają a szkoda bo są tanie. 
Paul to miesza z klejem zap a gap, ja robiłem test z najtańszym jaki jest ponieważ uważam, że te firmowe CA to zwykła ściema. Miałem kilka różnych, wiem co mówię jakby co 😎. Oczywiście Tamiya dba o nas i takie patenty są bez sensu ale Tamiya nie zrobi modeli w których to może okazać się bardzo pomocne.

5DA8E538-FD20-433B-AF1E-4F8AA05F8056.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe porcje 1. Denstply Acrylic Free Flow Powder  ( kolor pink )można zamówić w hobbyworld-usa.com za 10$+24,50$ przesyłka i to nie jest to samo co np: 2. Vertex™ SELF CURING na zimno 150 g VERTEX  61 zł

1. daje bardziej "gładką" konsystencje ( bo jest jakby "plastyfikatorem" do żywic stosowanych na zimno ), szybciej i równomiernie wiąże, ale z klejami CA rzadkimi i średnimi działa prawie natychmiast. Aby mieć czas to zastosować to Zap  zielony i żółty albo CA gęsty ( z żelem nie sprawdzałem).

2. ma dodatkowo mini włókna akrylowe, które są mini problemem przy ryciu potem linii, dłużej i mniej równomiernie wiąże, i wydaje się trudniejszy w obróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje o tym sklepie, to jest tej samej firmy co używał Paul.  Nie wiem czy to co kupiłem jest podobne, żadnych mini włókien nie widziałem .  Czyli jak rozumiem nie  wszystkie na zimno będą działały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotras napisał:

 Czyli jak rozumiem nie  wszystkie na zimno będą działały. 

Ten Vertex dziala ale nie tak dobrze jak free flow. A u polskich protetykow rzadko używa sie czegos lepszego niz Vertex. Natomiast z Twokego zdjecia to nic konkretnego wywnioslowac niw mozna. Moze jaks link albo nazwe czego szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ubuy.ie/en/catalog/product/view/id/11253880/s/instant-smile-complete-denture-repair-kit?gclid=EAIaIQobChMIpbfv06-R7AIVQebtCh0KNQ6qEAQYASABEgJCFPD_BwE

Ja kupiłem to tylko na ebayu, cena Ok 25 euro, z Izraela przyszło. Ale jest również coś takiego 

https://www.ebay.ie/itm/312827518092

Inna cena pytanie czy zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.