Jump to content

Szpachlówka akrylowa


Pxxx
 Share

Recommended Posts

Czołem,

Pewnie słyszeliście o patencie Paula Budzika który miesza akrylową żywice w proszku z klejem CA. Mieszanka ta pełni rolę szpachlówki która ma właściwości podobne do plastiku. Problem był taki, że to co on polecał dostępne jest w stanach a do tego tylko dla dentystów/techników. 
Ale jak to bywa można to kupić w zestawie.......do samodzielnej naprawy protezy. Dzisiaj to dostałem, zrobiłem test i jest ok. Myśle, że można też kupić sam proszek, musi to być self lub cold cure acrylic resin powder. Nie sprawdzałem ale sadzę, że to to samo. Proszki do paznokci niestety nie działają a szkoda bo są tanie. 
Paul to miesza z klejem zap a gap, ja robiłem test z najtańszym jaki jest ponieważ uważam, że te firmowe CA to zwykła ściema. Miałem kilka różnych, wiem co mówię jakby co 😎. Oczywiście Tamiya dba o nas i takie patenty są bez sensu ale Tamiya nie zrobi modeli w których to może okazać się bardzo pomocne.

5DA8E538-FD20-433B-AF1E-4F8AA05F8056.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Małe porcje 1. Denstply Acrylic Free Flow Powder  ( kolor pink )można zamówić w hobbyworld-usa.com za 10$+24,50$ przesyłka i to nie jest to samo co np: 2. Vertex™ SELF CURING na zimno 150 g VERTEX  61 zł

1. daje bardziej "gładką" konsystencje ( bo jest jakby "plastyfikatorem" do żywic stosowanych na zimno ), szybciej i równomiernie wiąże, ale z klejami CA rzadkimi i średnimi działa prawie natychmiast. Aby mieć czas to zastosować to Zap  zielony i żółty albo CA gęsty ( z żelem nie sprawdzałem).

2. ma dodatkowo mini włókna akrylowe, które są mini problemem przy ryciu potem linii, dłużej i mniej równomiernie wiąże, i wydaje się trudniejszy w obróbce.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Piotras napisał:

 Czyli jak rozumiem nie  wszystkie na zimno będą działały. 

Ten Vertex dziala ale nie tak dobrze jak free flow. A u polskich protetykow rzadko używa sie czegos lepszego niz Vertex. Natomiast z Twokego zdjecia to nic konkretnego wywnioslowac niw mozna. Moze jaks link albo nazwe czego szukac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.