Jump to content

Smokepsv

Members
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About Smokepsv

 • Birthday 02/06/1982

Recent Profile Visitors

387 profile views
 1. Pod pędzel, farby Vallejo, MM, Hataka Blue, Tamyia Enamel. Dlatego jak sam piszesz różnią się konsystencją początkową, więc nie ma stałych proporcji. Wszystko wyjdzie w praniu, i tak dochodzę do 1:3 z rozcieńczaniem. U mnie konsystencja jest trochę gęstsza niż łosz ( tak aby pigment nie uciekał z powierzchni płaskich w załamania i zagłębienia), krycie pojedynczej warstwy jest minimalne. Kupiłem z 3 lata temu takie coś B-514 Mr.Super Clear - Matt Spray, starczyło mi na 4xFw-190, 1xP-51, 1x Bf109, 1 xJu-88, 1xBeafighter, wszystko w 1:48. Starczy jeszcze na TBD-1a. Nawet jak na początku przesadziłem z ilości, to smug czy białego nalotu nie uświadczyłem.
 2. Ja to bym rozcieńczam i 1:2 a nawet 1:3 ale ja lubię wódkę. Od biedy jako finalna wersja może być mat od Valejo, ale licz się że może wystąpić problem białych "zacieków" albo smug.
 3. Ewentualnie skalpel mały z ostrzem 11, albo skalpel duzy z ostrzem 25A Kup podróbki Tamki takie z żółto czerwona raczka z aliexpres Chyba papiery ścierne. Zawsze od zony możesz zajumac polerki do paznokci Aby włos był w miarę sztywny. Jak śmierdzi dla zony extra thin to żadna lemoniada nie uratuje. Nawet 5 g nie wykorzystasz. Kleje i szpachluje CA i zawsze końcówka idzie na zmarnowanie. No chyba ze będziesz trzymał w lodowce. Must have, ale mi się nim jakoś nie za bardzo czyści pędzle. To bierz już mark fit strong. A pod kalki wodę z octem. Zadne "valehoooo" już ten sidolux lepszy. Zawsze zona będzie miała błysk wykładzinę jak nie zużyjesz. Wystarczy przy rozcieńczeniu 1:1 masz 20 ml Można uzupełniać CA ale dobrze mieć pilniki bo papierem to mordęga. Zawsze tez możesz puder dla niemowląt zalać klejem modelarskim i prosta szpachlówka gotowa. Możesz szersza przecież będziesz miał nożyk to sobie przytniesz. Konieczny możne być motip aby nie zalać za mocno detali. * rozcieńczalnik do akryli - czy do pędzla wystarczy drobne rozcieńczenie wodą destylowaną? Rozcieńczać trzeba i to nie drobnie, na początek wystarczy wódka. Czego nie zużyjesz raczej się nie zmarnuje.
 4. Nie dowiesz się tam niczego więcej niż jak pomalować równą gładką powierzchnię łyżeczki ( jeżeli chodzi oczywiście o Tamkę akrylową ).
 5. Czy gdzieś w odmętach internetu jest pokazane jak malować akrylowa Tamką, coś innego niż tylko płaską, równą powierzchnię łyżeczki plastikowej.
 6. Dziwne, że chyba zawsze ale to zawsze trzeba było o tym przypominać
 7. No nie odpowiedni pigment tylko kilka/kilkanaście w odpowiednich proporcjach.
 8. A jak działają wszelkie mieszalnie farb ??
 9. Cześć Mam następujące pytanie: 1. Czy z tego zestawu Bf109g10Revell można zrobić Bf109G14 albo Bf109G4 do tych kalkomanii ? 2. Jeżeli tak to co i skąd trzeba przeszczepić ( najlepiej po taniości )?
 10. "Pismo techniczne wymiary" może taka fraza coś Tobie pomoże.
 11. A nie jest tak że jakiś zawór wzbudza sprężarek kiedy ciśnienie spadnie minimalnie ponizej max?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.