Skocz do zawartości

Kfz 15 Horch 1:35


Wicio1d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Wlokłem się z tym modelem naprawdę długo bo od sierpnia i myślę, że efekt nie najlepszy samoocena: 3+.

 

Jest wiele kwestii do poprawek, ale to praca zmieni, bo gadanie nie pomoże.

 

Akcja podstawki rozgrywa się w Bieruniu (myślę, że kojarzycie miejscowość - znana ze sporu o przynależności fabryki Fiata, ale tez z bardziej przyjemnych spraw). Obecnie poznaje głębiej historie mojego regionu z okresu Kampanii Wrześniowej (głównie powiat Bieruńsko-Lędziński ale także Górny Śląsk).

 

Obecność marszałka polowego na podstawce (można też podciągnąć pod generała - takie mocne naciągnięcie) jest nie przypadkowa, fakt faktem nie potrafie ustalić jaka jednostka niemiecka wkraczała do Bierunia ale oparłem się na wiedzy z mojej miejscowości i wiem, że Chełm Wielki (tak nazywał sie dawniej - nazwa widnieje na drogowskazie - dziś Chełm Śląski) zajmował VIII Korpus Armijny z Bawarii (składał sie on z 3 dywizji piechoty i pułk pancerny SS) pod dowództwem gen. Eugena Rittera von Schobert'a. Być może ten sam korpus szturmował Bieruń.

 

Jeszcze istotna sprawa: chciałbym podziękować Wszystkim którzy pomogli mi stworzyć ta dioramkę. Wielkie dzięki, sam bym pewnie nie podołał.

 

Aaa sie rozpisałem, przepraszam ale mam hopla na tym punkcie tzn. jak było dawniej.

 

A teraz foteczki, zapraszam serdecznie:

 

last301pw8.th.jpglast303zz1.th.jpglast302gl4.th.jpglast308jm6.th.jpglast310yz9.th.jpg

last304wj8.th.jpglast306mk3.th.jpglast305ap3.th.jpglast309ng4.th.jpglast307mz9.th.jpg

 

Fotki wykonał: brat Marcin, dzięki brachol;-)

 

Na razie tyle postaram sie o więcej i bardziej szczegółowe i jakość tez sie poprawi.

 

P.S

 

Jesli ktoś ma wiedzę o tym co wyżej pisałem, prosiłbym o kontakt tu na forum lub na gg ( na mejl tez można pisać).

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

W związku, że fotki które wcześniej wrzuciłem nie są zbyt szczegółowe, zrobiłem lepsze i myślę, że teraz będzie o wiele więcej widać.

 

Link z relacji: viewtopic.php?t=4128&highlight=galeria+kfz+++horch

 

A oto fotki:

 

galeria01qe6.th.jpggaleria02qm4.th.jpggaleria03db2.th.jpggaleria04yt7.th.jpg

galeria05pp0.th.jpggaleria06hw1.th.jpggaleria07nk5.th.jpggaleria08jw3.th.jpg

galeria09od5.th.jpggaleria10uz3.th.jpggaleria11np4.th.jpggaleria12fl5.th.jpggaleria13op7.th.jpg

galeria15oc4.th.jpggaleria16oj9.th.jpggaleria17jp5.th.jpggaleria18tq4.th.jpggaleria19bh1.th.jpg

galeria20ar6.th.jpggaleria21fr3.th.jpggaleria22vm8.th.jpggaleria23tz3.th.jpggaleria24bg9.th.jpg

galeria25up5.th.jpggaleria26ct6.th.jpg

 

I to tyle, zachęcam do komentowania, bo wydaje mi sie, że tym razem fotki pozwalają zobaczyć o wiele więcej.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze :(

To ja napisze

Zaczne moze od zlych wiadomosci.

Wystawiles sobie ocene 3+ i waktycznie poziom nie jest najwyzszy, ale z tego co widze i czytam to napewno bedziesz szybko robil postepy.

A na plus.

Milo sie oglada dioramke, fajny meryoryczny opis. Napisze nawet, ze czasmi lepiej mi sie oglada wlasnie takie mini dioramki (mimo iz technicznie slabsze), niz jakies wypasione modele bez nawet najmniejszych podstawek. Piszez ze akcja dzieje sie w Polsce i ja widze ze to jest Polska, bo czasami jest tak ze ktos pisze ze to Rosja, a mi sie wydaje ze raczej Afryka (troche przejaskrawilem zeby pokazac o co mi chodzi) Osobiscie wywalil bym tan stolik i kierowce i dal trzech zawodnikow, ktorzy stoja nad mapa rozlozona na samochodzie.

 

Widze ze zaczeles nowa prace, bede obserwowal i trzymal kciuki.

Pozdrawiam i gratuluje:

 

Ps. Super to gniazdko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe słowa i te niezbyt przychylne, ale to zmusza do pracy.

Faktycznie lepiej by wyglądało gdyby było trzech egonów pochylonych na mapą rozłożoną na samochodzie (pokuszę się przy innej okazji, bo tu już bym nieźle poniszczył sobie Horcha i podstawkę).

 

Gniazdko właśnie fajna sprawa, tylko brakuje jakiegoś pierzastego przyjaciela, jakoś nie potrafiłem znaleźć zwierzątek fruwających w skali 1:35. Chyba że może wiesz/wiecie, gdzie można dostac takie cóś???

 

Pozdrawiam!!

 

P.S

 

Czy są dostępne w handlu jakieś składane plastikowe pudełka by można było włożyc do nich podstawkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko brakuje jakiegoś pierzastego przyjaciela, jakoś nie potrafiłem znaleźć zwierzątek fruwających w skali 1:35.

 

nic nie brakuje i nic tam nie wklejaj.

Ja ogladajac twoja prace tez sobie chce cos wyobracic.

Moze zrobienie jajek, bylo by mile ale nic ponadto.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze :(

Postudiowac relacje można?

Gdzieś tu na forum czytałem, że fotki nie zając, nie uciekną

 

 

Patrząc na daty(z relacji) dość długo wykonywałeś tę pracę, widziałem także, że korzystałeś z rad to dobrze rokuje na przyszłość(a wstępne wyniki tego rokowania masz u siebie-dioramkę).

Poziom jej wykonania ustalałeś sobie sam, było to o tyle trudniejsze, że "nowości" wprowadzałeś " na żywca" , nie stopniowo-oznacza że jesteś pojętny z lekka dozą hazardzisty(przecież mogło nie wyjść i model do kosza)

 

Praca mnie sie podoba, widziałem także, że zacząłeś kolejna-słusznie, jesteś więcej doświadczony i lepszy o jedną dioramkę !

 

 

Czy są dostępne w handlu jakieś składane plastikowe pudełka by można było włożyc do nich podstawkę??

 

Musi być plastik?

Popatrz po sklepach akwarystycznych, może trafi sie jakieś akwarium odpowiadające Twoim potrzebom ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Nad jajeczkami pomyśle, chyba plastelina byłaby tu dobra, ale trzeba by przetestować.

Dziękuje bardzo za pochwały, tym bardziej że jest to pierwsza moja dioramka, w którą włożyłem dużo pracy, ale nakład sił chce zwiększyć w następnej. Kolega Rafał Jankowski zwrócił uwagę, że czas pracy był bardzo długi. Wszystko sie wydłużało przez wspomniane przez Ciebie "nowości", teraz myślę, że pójdzie to sprawniej, chociaż już mam pomysł na dioramkę i chce wpleść inną scenerię i nabyć nieco doświadczenia w robieniu krajobrazu.

 

Co do pudełka na podstawkę, plastik naturalnie nie musi być ale ważny by było by dane tworzywo nie było za ciężkie i nietłukliwe, bo jednak różnie bywa i w ostateczności stosunkowo tanie.

 

Czak45 jajca chyba wsadzę do gniazda ciekawie to będzie wyglądać. :-)

 

Pozdrawiam!!

 

P.S

 

Mam nadzieje Rafale, że Reggy nie czytał Twojej opinii na temat mojej pojętności, bo ile razy mi tłuk do głowy jak zrobić washa. Aż momentami miałem wrażenie, ze tracił on nadzieje, że w ogóle pojmę o co w tym chodzi. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.