Skocz do zawartości

Komatsu G40, 1:48, Tamiya


Slaw_21

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

 

Nie chcę nadużywać obecności w galeriach będąc dopiero od niedawna aktywnym uczestnikiem Forum, a nie tylko obserwatorem jak wcześniej, mimo to pozwolę sobie na pokazanie jeszcze jednego modelu.

Japoński buldożer Komatsu G40 to pierwszy zrobiony przeze mnie model pojazdu w tej skali. Zrobiony jest „prosto z pudełka” bez żadnych dodatków poza podstawką. Ponieważ to pierwszy taki mój model będę szczególnie wdzięczny za uwagi (oczywiście przy innych modelach tak samo, tu podziękowanie dla wszystkich którzy zareagowali na moje „produkcje”, a szczególnie za uwagi krytyczne, które pomagają przy kolejnych pracach).

Producent zamieścił wraz z instrukcją ulotkę ze zdjęciami referencyjnymi (wydrukowane w sepii) co może być pomocne przy brudzeniu modelu.

Malowanie - aerograf, Tamiya XF-75 IJN Gray (Kure Arsenal).

Co do zdjęć to tylko jedna uwaga, jak oglądam je na kalibrowanym monitorze to są widoczne różne odcienie szarości, zgodne z tym co jest na modelu, gdy oglądam na laptopie jest dość jednolicie niebiesko tak jak bym oglądał różne modele. Niestety jest to problem, z którym się często stykamy nie zawsze mając tego świadomość. Ja na to zacząłem zwracać bardziej uwagę dopiero gdy zacząłem mieć do czynienia z przygotowywaniem materiałów, w tym zdjęć, do druku. Ale o tych kwestiach jest na Forum w innych miejscach sporo napisane. Piszę żeby zwrócić na to uwagę osobom, które z fotografią dopiero zaczynają.

 

z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich

Sławek

1_DSC03069-1.jpg

2_DSC03068-1.jpg

3_DSC03071-1.jpg

4_1_DSC03070-1.jpg

4_DSC03072-1.jpg

5_DSC03073-1.jpg

6_DSC03074-1.jpg

7_DSC03076-1.jpg

8_DSC03075-1.jpg

9_DSC03064-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.