Skocz do zawartości

Zerstorer Z 31


Order81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich modelarzy i miłośników modelarstwa.

Mam w domu znaleziony"gdzieś" niewim gdzie model okrętu wojennego Zerstorer Z 31 napisze ze z modelarstwem niewiele miałem do czynienia, po obejrzeniu ramek widze ze sporo brakuje w nim części, ale i tak chciałbym sie za niego zabrac i wkroczyć w świat modelarstwa.

 

Oto pierwsze moje pytanie.

Potrzebuje farb to tego modelu ale takich by nie malować aerografem tylko pedzlem w instrukcij podane są nr farb ale w/g firmy heller czy zna ktoś odpowiedniki tych kolorów innych np firmy PACTRA bo wiem ze to farby wodne i niema z nimi problemu jak na początek???

 

Z gory dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi.

I mam nadzieje na to ze bede mogł sie tu sporo nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcij podane są nr farb ale w/g firmy heller

A nie przypadkiem Humbrol? Najlepiej jak podasz te numerki to myślę, że będzie prościej Ci coś doradzić. Ze swojej strony mogę Ci jeszcze polecić farby Vallejo i Model Master - osobiście nie lubię Pactry (moim zdaniem mają dziwny pigment i nie toleruję ich ziemistego zapachu), chociaż wielu poleci Ci ją na początek, choćby ze względu na niską cenę. Generalnie każda z tych trzech nadaje się pod pędzel więc cokolwiek wybierzesz będzie dobrze.

 

A tak w ogóle to życzę powodzenia w stawianiu pierwszych kroków w modelarstwie. Brakującymi częściami się nie przejmuj - na pewno da się je dorobić we własnym zakresie

Napisz jeszcze jakiej firmy ten niszczyciel, no i w jakiej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcij podane są nr farb ale w/g firmy heller

A nie przypadkiem Humbrol?

 

Wczesniej Heller podawal numeracje w/g swoich farb bo takowe mial. Numeracja identyczna jak w Humbrolu ale paleta ich farb nie byla taka bogata. Potem chyba zaprzestali produkcji

 

Jako potwierdzenie przelicznik na Humbrola z ich katalogu na 1993 rok.

Jesli kogos interesuje moge wszystkie przeliczniki dla farb Hellera umiescic w dziale Jak to zrobic i jak pokazać.

 

eefd82a2c0be10d7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprosił o taki przelicznik.

 

Wygląda na to ze do mojego modelu podane przez Hellera z porównaniem nr są takie same jak u Humbrola teraz potzebuje tylko zamienniki do Humbrola chodzi o farby wodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.