Skocz do zawartości

Polonic


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kupiłem na allegro T-72. Jako, że facet był z Poznania... mogę już dziś go rozgrzebać. Jako fascynat lat 80ych, planuję zrobić go jako LWP. Jeśli ktoś ma foty/dokumentacje do naszej wersji G to bardzo o nie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat po malutku.

Kupiłem model Revella w 72. Oficjalnie jest to werssja M1. Na ontheway jest recenzja

http://www.onthewayuk.com/reviews/RevellAG/T72M1prev.htm

Koleś twierdzi, że to wersja G.

Jedyna dokumentacja jaką mam na chwilę obecna to Concord S. Zalogi z 89. Dla mnie bardzo fajny bo fotki z lat 80ych. Polskie wozy to wg. autora wersje B i G.

 

Na początek poproszę info o grubości lin holowniczych w oryginale. Na fotach wydają się strasznie grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liny holownicze w T-72 tak samo jak i w innych rosyjskich czołgach mają ok 5 cm grubości. I jest to standard w broni pancernej, a wydają się grube bo są stosunkowo krótkie.

 

która wersja cie interesuje??

najwcześniejsza jaka występowała w Polsce, z celownikiem stereoskopowym

t72wczesny2vw0.th.jpg

czy goły T-72 z celownikiem tpd-k1

t72mkrzo002wv2.th.jpg t72m112of14jv1.th.jpg zos101ou3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę doto z naszej Cytadeli. Muszę się wybrać i go pofocić.

Dzięki za info o linach. Ja chcę zrobić model czołgu z lat 80ych.

Do dyspozycji jest blaszka Eduarda.

Daj mi na PW swojego maila to podeślę Ci foty z Concorda i blaszek.

 

Co do celownika to dla mnie na tych fotach wyglądają identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z celownikiem a w zasadzie z dalmierzem to rozchodzi się o ten dzyndzel, tylko najwcześniejsze wersje miały takie coś.

 

stereoskopowyas6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no nie dostrzegłem tego wcześniej

Wg S. Zalogi to wersja B

289d27cf61865e59.jpg

A to są blaszki Edzia niby pod wersję M1:

7cbedcf404a130be.jpg

a5db5e8164ae994b.jpg

b1692b9f075007c5.jpg

A to ma być wersja G

c521ed96f2de88b7.jpg

9cb288c961e9ad0b.jpg

 

Jesteś w stanie poprowadzić mnie przy tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice pomiędzy tymi wersjami są niewielkie, tylko ten celownik i osłony boczne, wczesne miały 4 ruchome ekrany, później montowano gumowe fartuchy. Czołg w wersji B stoi w Muzeum Wojsk Pancernych Fort Czerniakowski w Warszawie. Wersję G masz w Poznaniu. Jak byś potrzebował zdjęć jakiś konkretnych detali to daj znać, powinienem coś w swoich zbiorach znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat z góry dziekuje za pomoc. W przyszłym tygodniu udam sie na cytadelę. mam nadzieję, że jeszcze się nie rozleciał. Dobrze by było wziąść aluminowa drabinke. Ale pewnie patrzyli by na mnie jak na ufika.

 

Kreciku do irackiej wersji są foty typu walkaround. Jak będę doma to podeśle linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.