Skocz do zawartości

Boeing 737-800 SP-ESA Enter air Zvezda 1:144


Jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy. 

W przerwach pracy nad invaderem, do którego wciąż zbieram materiały wpadł mi taki o to model. 737 800 ze Zvezdy 1 :144

Zapotrzałym się w Blaszki z Metalic Details, maski KV, oraz stencile z Bonzai.

 

Mam tylko dylemat. Mianowicie ten Corogard. Czytałem o nim tu na forum, ale w dalszym ciągu nie wiem jaki najodpowiedniejszy będzie ten kolor. Jedni piszą że Tamiya XF-53  inni że Revell.

Tamka ma według mnie za gruby pigment. Myślałem o alcladzie zabezpieczonym aqua shine gloss. Nie mniej nie wiem jeszcze jak jest to podzielone. Ma ktoś dokładne rozplanowanie tego Corogardu na skrzydle? Bo oglądając zdjęcia skrzydła z SP-ESA mam mieszane uczucia.

Teraz jeszcze w kwesti kolorów samego skrzydła.  Jak z rozpiski Karaya

OlhwpBPh.jpg

 

mmUmOfNh.jpg

NCYfSCsh.jpg

 

 

Czyli mamy tu FS 16515, FS 17178, FS 17875. I kolejne Pytanie  bo według zdjęć całe skrzydło od spodu jest w jednym kolorze coś ala neutral gray? Więc jeśli spód cały szary,  to czemu tu na rozpisce pokazują ciut inaczej? z jakiej palety najlepiej brac te FSY aby były jak najbardziej odzwierciedlające.

Wybaczcie prosze te pytania ale Cywilnego Jeta robie po raz pierwszy i nie chcę popełnić gafy na starcie. 

 

I ostatnie Pytanie to pytanie o Ledy. Milczący co prawda struga dla mnie moduł pod oświetlenie, ale jakich diód używaliście do oświetlenia modelu.  Te z Ali, czy w PL też można kupić? bo martwi mnie grubość wingleta w tym modelu i nie wiem czy ta dioda jest malutka że w niego wejdzie, czy ja przesadzam.

Dziękuję za cierpliwość i za pomoc przy starcie. 

Edytowane przez Jerry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomalutku do przodu. 144 to dla mnie nowość i muszę zmienić przyzwyczajenia. Nie mniej ciut podziałałem w oczekiwaniu na potrzebne materiały.  Na początek zająłem się silnikami i komorą podwozia. O to co zdziałem. 

 

vTjcjkql.jpg

 

https://www.airplane-pictures.net/photo/1385512/sp-esa-enter-air-boeing-737-800/

 

ouLpOd2l.jpg

 

Tu Pytanie. Jaki powinien byc kolor wnęk podwozia? czy zależy to od Lini Lotniczych czy od konkretnego egzemplarza?

 

mUBGdEOl.jpg

 

ovJpXkkl.jpg

 

Kkjkvc3l.jpg

 

Brakujące elementy zostaną doklejone wkrótce.

 

pXmuJ27l.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jerry

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.