Skocz do zawartości

Ferdinand 1/35 dragon


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

Po obejrzeniu tak ślicznie wykonanych dwóch ferdinandów postanowiłem zrobić takiego jak narazie postępy są niewielkie ale myślę ze już po sesji wezmę sie porządnie za niego i tu mam pytanko o wszelkie materiały dotyczące tego pojazdu zwłaszcza interesują mnie zdjęcia na których widać ów pojazd z trafieniami na górnym pancerzy jednak tka by mógł dalej działać na froncie

e1c5e66f3ac1874fm.jpg

8dcfeb7b5f354569m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden problem miałem a mianowicie z górna płyta ta co zakrywa silniki przedział kierowcy nie chciał za bardzo sie spasować z płyta czołową zaraz sie wezmę za spiłowanie tych rynien bo będę robił wyraźniejsze slady odlewu płyt

 

Rafał mam pytanie chodzi mi o pewno niejasność w instrukcji a dokładnie o pozycje 8 9 (tył chodzi mi o wywietrznik a dokładnie o to ze pierw każą nakleić jakieś elementy foto a potem ten kawał plastiku i siatka) z tego co patrzyłem na fotkach nie dopatrzyłem sie żadnych tak wyprofilowanych blach pod wywietrznikiem czy może to chodzi o to ze to powinno być w środku tego wywietrznika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka blaszka(w sumie trzy, które maja tworzyć niby całość) w kształcie przeciętej rury na pół(tak ją powinno się ukształtować), wszystkie zdjęcia Ferdka które oglądałem tej części nie mają i szczerze powiem..nie mam pojęcia co mieli z tym na myśli.

Trzeba poczekać na bardziej rozeznanych w temacie oryginału...a właśnie, jakie malowanie przewidujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad całym piaskowym ewentualnie nad takim jak ty Rafał bo szczerze ferdinant za wielkiego wyboru w kolorystyce nie ma no chyba ze macie jakieś inne ciekawsze malowania niż żółty i zielone pasy lub plamki to chętnie zobaczę i rozważę:)

 

fb4f89eafa2e1d20m.jpg

ten jest oszczekany ale raczej już nie pojechał nigdzie poza złomem albo poligonem:(

b4991aee2e9d2161m.jpg

a tutaj koszące zdjęcie lecz nie wiem czy aż na tyle by takiego zrobić

 

P.S

Rafał jak robisz takie fajne blotko ?? bo pastele ani pigmenty miga nie daj mi takiego zawalającego efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tyle udało mi sie dziś zrobić czyli zmienić powierzchnie płyt (jak by nie było widać na fotkach :P) dokleiłem rynny i porobiłem jak ja to nazywam korki:)

 

f66c7c8dd40f2f7bm.jpg

36c8d8f3806976e1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania ferdynandów to faktycznie nie ma wielkiego pola manewru. Wszystkie poza kilkoma sztukami na żółty miały naniesione zielone plamy lub "siatkę". Przynajmniej jeden był trójbarwny. Zerknij tu- może jakieś malowanie Cię zainspiruje http://grayknight.narod.ru/Ferds_Kursk_43/Ferds_Kursk_43.htm

Druga sprawa- to z tyłu o czym wspominasz to nie wywietrznik a wydech. Ta półkoliście wygięta blacha miała kierunkować wylot spalin. Jednak Dragon walnął jakiegoś babola, bo na kilku zdjęciach widziałem coś takiego, ale tylko

jakby środkową część tego co dali. Generalnie tego czegoś nie ma na znacznej większości zdjęć i planów , więc raczej zrezygnuj z niego( sporo na ten temat z Rafałem dyskutowaliśmy).

Jeśli masz jeszcze jakieś zapytania służę pomocą. Mam nadzieję, że zrobisz coś popartego historią, a nie "artystyczny produkt"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wodzik wiesz nie lubię robić artystycznych wizji modelarskich i zazwyczaj trzymam sie hitowi w swych pracach a co do pytań to z pewnością po drodze jeszcze sie jakieś uradza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał jak robisz takie fajne blotko ?? bo pastele ani pigmenty miga nie daj mi takiego zawalającego efektu

 

Zwykła ziemia, właściwie to samą ziemią nazwać nie można...syf, jaki znajdziesz na budowach.

Lepiszcze jakie ja stosuje to żywica akrylowa dodaje pigmenty-nieraz zbędne, ziemia potrafi dać tyle minimalnych odcieni że będą niepotrzebne.

 

Wkleiłeś tą rynnę spływową , ja jej na fotkach oryginałów nie widziałem, pozbyłem się jej w ogóle

 

Jeśli masz jeszcze jakieś zapytania służę pomocą. Mam nadzieję, że zrobisz coś popartego historią, a nie "artystyczny produkt"....

 

Ha..ha..ha...:

uot;]ten jest oszczekany ale raczej już nie pojechał nigdzie poza złomem albo poligonem:(

oszczekany yyy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał właśnie tu jest taki myk ze niektóre zdjęcia pokazują ta rynnę a niektóre nie( masz tu tez poparcie swoich gąsienic które są starte ładnie)

68ae06b7002c2da0m.jpg

P.S a nie można oszczekać sobie czołgu:P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainspirowany konkursem modelarski wziąłem sie dziś od 10 rano ostro od roboty nad Ferdkiem i wyszło tak

e882a1787268f2bam.jpg

224a7ade1cfc9a51m.jpg

060e42a78cc9dd22m.jpg

a06f99f3ba83834am.jpg

 

Teraz tylko wszo poskładać do kupy i po doklejać parę detali i pryskamy!!

i tu jest pytanie ma ktoś z was fajne zdjęcie Ferdynanda który by miał jakoś fajnie pogniecione błotniki?? jeśli tak to był bym wdzięczny jak by mi je ktoś użyczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez z ta lina mi sie tka wydaje jednak zdejmę tylko końcówkę tylnią tej liny a przednia zostawię co do malowania to na bank będzie żółty bazowym ale co dalej nie mam pojęcia szukałem lecz nie znalazłem żadnego fajnego malowania poza standardowymi. Co do 3 kolorów nie jestem przekonany bo na niektórych fotkach które widziałem ciężko określić czy to Ferdinand czy Elefant, może wodzik masz jakieś ciekawe koncepcje malowania poza ta ruska stronka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę linę to lepiej wogóle ściągnij- po co przewozić szmelc, który tylko utrudnia

ewentualną ewakuację. Jak się zerwała to się ją wyrzucało żeby w "niesprzyjających" okolicznościach nie trzeba było się z nią mocować.

Co do malowania. Na front wschodni wszystkie przybyły żółte. Dopiero na miejscu zostały "uślicznione" zielonymi malowankami. Istniały także wyjątki. Np nr 134 pozostał w dunkelgelb. Nr 231 na charakterystyczne dla 653 bat zielone plamy nałożono brązowe obwódki (niezbyt staranne- tzn w jednych miejscach bardziej w innych mniej przylegały do zieleni). Znowu nr 333 miał malowanie trójbarwne w postaci zapętlonych linii- coś w podobie do układu na tym ZDJĘCIU (nie rysunku) viewtopic.php?t=7456&postdays=0&postorder=asc&start=60

W 654 bat stosowano kamuflaż żółto-zielony w postaci siatki (bynajmniej innych nie widziałem). Z resztą przykłady typowego malowania są fajnie przedstawione w instrukcji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie tu nie było jednak nie moglem porostu gdyż bylem zaganiany sesja. Znalazłem jednak kilka chwil na Ferdka i o ot jak w tej chwili wygląda

7e1c274872830bc7m.jpg

864713a676bb83e8m.jpg

c7748ac679351e6dm.jpg

7b4b0096c996d36am.jpg

147f71479de1e4dbm.jpg

jak widać pomalowałem go nałożyłem sidolux i zrobiłem delikatny wash a i przybrudziłem podwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.