Skocz do zawartości

tancerka 1/24


gren

Rekomendowane odpowiedzi

figurka tancerki z Chronos Miniatures   wg opisu  1/24 ale figurka ma 82 mm więc raczej 1/20. zakupiona w Chinach i jedyna wada to za słabo dolane prawe oko ,dokładniej wewnętrzny  kącik oka. ale jakoś to  przegapiłem i  wyszło dopiero przy malowaniu oczu .   W twarzy oczy robię na końcu więc nawet nie próbowałem ,zwłaszcza że te oczy robiłem 3 razy .Zresztą   nie wiem czy dałbym rade . wylepiłem dwie łuczniczki scytyjskie i przed pomalowaniem podobały mi się znacznie bardziej. Więc wymiękam. nadlewek niewiele i łatwe do usunięcia więc w zasadzie pomalować i posklejać. Trudno wyłapać  wszystkie w falbankach i włosach, niektóre zobaczyłem dopiero po pomalowaniu.  Warto wcześniej zwrócić uwagę na spasowanie włosów . ja tego nie zrobiłem więc nieco bardziej odstają na plecach , ale dobrze mi z tym.  Zdjęcia w kolejności prac  ,efekt końcowy w galerii 

20220116_194151[1].jpg

20220119_213332[1].jpg

20220122_142414[1].jpg

20220122_205813[1].jpg

20220122_205822[1].jpg

20220124_061300[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , poprzeglądam w weekend sądzę ze z skórą sobie radzę  (jak dla mnie wystarczająco) gorzej z fotografowaniem. Szukam patentu na malowanie pończoch , bo  z tych co robiłem nie jestem zadowolony .cała reszta jest w przyzwoita  tylko te nogi mnie wkurzają .Bastet (poniżej)robię  jak mam wenę już 2 miesiąc i końca nie widać .

20220202_205450[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 13:25, gren napisał:

Dzięki , poprzeglądam w weekend sądzę ze z skórą sobie radzę  (jak dla mnie wystarczająco) gorzej z fotografowaniem. Szukam patentu na malowanie pończoch , bo  z tych co robiłem nie jestem zadowolony .cała reszta jest w przyzwoita  tylko te nogi mnie wkurzają .Bastet (poniżej)robię  jak mam wenę już 2 miesiąc i końca nie widać .

 

Jeżeli chodzi o pończochy to najlepiej farba olejna w kolorze cielistym na akrylową biel. ewentualnie mgiełka z aerografu w wybranym kolorze najlepiej jakiegoś Tuszu (lepsze krycie, bardziej intensywne kolory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon P.

Dzięki spróbuję pomalować na białym tle  z mgiełkami mam problem z gęstością farby a ostatnio z areografem zepsuła się bestia. temat jest ciągle aktualny tylko nie wiem czy zamówić nową Pin-up czy przemalować którąś z posiadanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2022 o 11:41, gren napisał:

Szymon P.

Dzięki spróbuję pomalować na białym tle  z mgiełkami mam problem z gęstością farby a ostatnio z areografem zepsuła się bestia. temat jest ciągle aktualny tylko nie wiem czy zamówić nową Pin-up czy przemalować którąś z posiadanych

spróbuj na tej starej, na nowej figurce będziesz już mial dopracowaną technikę. Co do gęstości farby, biały jest wredny, dlatego do pryskania mgiełki polecam tusze akrylowe, np.

Daler Rowney acrylic Ink

lub

Schmincke Aero Color

Edytowane przez SzymonP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.