Jump to content

T-34/76 + diorama (1:72)


Matthew16
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Długo zastanawiałem się nad pokazaniem tego modelu na forum, bałem sie waszej reakcji, ale cóż, raz się żyje, po namyslałch doszedłem bowiem do wniosku, że wasza krytyka może byc dla mnie pomocna choc niekoniecznie miła. Ale do rzeczy...jest to pierwszy czołg który wykonałem. Planuję zrobic do niego dioramkę (to właśnie z tego powodu czołg nie ma kół napędowych i napinających), dlatego cały temat zamieszczam w dziale Warsztat. To chyba na tylę. Niżej (skromnie bo skromnie, zdjęcia robione telefonem) na dobry początek cztery fotki. Czekam na wasze opinie. Pozdrawiam!

 

573704a311ae40c4.jpg

 

cebd3f61b8f7865e.jpg

 

c90f5e870091b66b.jpg

 

a285edefe00ae128.jpg

Link to comment
Share on other sites

Siwy dym normalnie Całkiem miły modelik. Tylko ten reflektor z przodu trochę razi czystością. Cały przód masz upaćkany, o on jeden przetrwał śnieżycę i błocenie. Ale może kierowca czyścił go na każdym postoju? No nie wiem jak wygląda sprawa jeżdżenia na gąsienicach z kilkoma brakującymi kołami. Bo że chwilę wcześniej jeździł to chyba nie ma wątpliwości, skoro dymi?

Link to comment
Share on other sites

Hehe, dziękuje za pierwsze komentarze. Jeśli chodzi o "futerko", to dym jeśli chodzi natmiast o te koła...na samym początku należy powiedziec, że jest to model z odzysku i w zestawie niesatety, kól tych brakowalo, dlatego wlaśnie model w niedalekiej przyszlosci trafi na diorame, gdzie brakujące elementy (koła) postaram się jakoś dyskretnie zakamuflowac.

Link to comment
Share on other sites

brakujące elementy (koła) postaram się jakoś dyskretnie zakamuflowac.

 

No nie...

Dymi sie- bo sie pali... pali sie, bo spotkał sie z jakimś mało przyjacielskim niemiaszkiem... spotkał sie z nim... no właśnie po co?? Trzeba było siedzieć cicho na d... a nie guza szukać.

 

Jedyna sensowna opcja, to zrobić dioramę, z uszkodzonym/zniszczonym (czyt. całkiem rozpiep....) czołgiem. I w takim wypadku, to nie dość, że nie będziesz musiał maskować braku owych kół ... ale będziesz mógł sie nawet nieco wyżyć na tym modelu.

 

...tylko wrak...

 

PS:

A te gąski to nie są przypadkiem ´´fabrikade para Panzer IV´´?

Link to comment
Share on other sites

Juz wiem co zrobie, wszystko bedzie sie zadzac i ładnie ze sobą wygladac. Co do gąsek... O ile dobrze pamiętam do gąski od Abramsa, ale... nie jestem pewien. W tej materii ratował mnie kolega, a że było to dośc dawno i model stał nietknięty nie pamiętam dokladnie od jakiego czołgu one pochodziły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.