Skocz do zawartości

T-34/76 + diorama (1:72)


Matthew16

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Długo zastanawiałem się nad pokazaniem tego modelu na forum, bałem sie waszej reakcji, ale cóż, raz się żyje, po namyslałch doszedłem bowiem do wniosku, że wasza krytyka może byc dla mnie pomocna choc niekoniecznie miła. Ale do rzeczy...jest to pierwszy czołg który wykonałem. Planuję zrobic do niego dioramkę (to właśnie z tego powodu czołg nie ma kół napędowych i napinających), dlatego cały temat zamieszczam w dziale Warsztat. To chyba na tylę. Niżej (skromnie bo skromnie, zdjęcia robione telefonem) na dobry początek cztery fotki. Czekam na wasze opinie. Pozdrawiam!

 

573704a311ae40c4.jpg

 

cebd3f61b8f7865e.jpg

 

c90f5e870091b66b.jpg

 

a285edefe00ae128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy dym normalnie Całkiem miły modelik. Tylko ten reflektor z przodu trochę razi czystością. Cały przód masz upaćkany, o on jeden przetrwał śnieżycę i błocenie. Ale może kierowca czyścił go na każdym postoju? No nie wiem jak wygląda sprawa jeżdżenia na gąsienicach z kilkoma brakującymi kołami. Bo że chwilę wcześniej jeździł to chyba nie ma wątpliwości, skoro dymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dziękuje za pierwsze komentarze. Jeśli chodzi o "futerko", to dym jeśli chodzi natmiast o te koła...na samym początku należy powiedziec, że jest to model z odzysku i w zestawie niesatety, kól tych brakowalo, dlatego wlaśnie model w niedalekiej przyszlosci trafi na diorame, gdzie brakujące elementy (koła) postaram się jakoś dyskretnie zakamuflowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakujące elementy (koła) postaram się jakoś dyskretnie zakamuflowac.

 

No nie...

Dymi sie- bo sie pali... pali sie, bo spotkał sie z jakimś mało przyjacielskim niemiaszkiem... spotkał sie z nim... no właśnie po co?? Trzeba było siedzieć cicho na d... a nie guza szukać.

 

Jedyna sensowna opcja, to zrobić dioramę, z uszkodzonym/zniszczonym (czyt. całkiem rozpiep....) czołgiem. I w takim wypadku, to nie dość, że nie będziesz musiał maskować braku owych kół ... ale będziesz mógł sie nawet nieco wyżyć na tym modelu.

 

...tylko wrak...

 

PS:

A te gąski to nie są przypadkiem ´´fabrikade para Panzer IV´´?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co zrobie, wszystko bedzie sie zadzac i ładnie ze sobą wygladac. Co do gąsek... O ile dobrze pamiętam do gąski od Abramsa, ale... nie jestem pewien. W tej materii ratował mnie kolega, a że było to dośc dawno i model stał nietknięty nie pamiętam dokladnie od jakiego czołgu one pochodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.