Skocz do zawartości

Relacja z budowy mb black actros


Filip144

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich modelarzyi modelarki(jeżeli są).

Będzie to moja pierwsza ciężarówka.

Mój Actros będzie pomalowany na czarno.

Jak wyglada to każdy wie.

I moje pierwsze pytania:

1.Jak wkleić szyby na kańcu bo podczas malowania zaklejam je ale później zostaje klej i z tąd moje pytanie jak wkleić szyby na końcu??

2.Malować sprayem czy pistoletem(spray firma Eurocolor acryl)

3.Rame na jaki kolor najlepiej pomalować? na szary mat czy na czerni mat(kabina czarna połysk)??

4.Te węże co podpina sie do przyczepy/naczepy sa w zestawei Italeri Truck Acesories??

To tyle zapraszam do oglądania.

 

 

 

ps: ja kupuje popcorn ale cole musisz kupic sam ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm :

 

1.Ja szyby zawsze na końcu wklejam takim klejem co się robi przezroczysty nie pamiętam nazwy dokładnie.

 

2.Hmm nie wiem czy Eurocolor-y są dobre nigdy nie malowałem, więc bardzo się nie wypowiem.

 

3.Różnie bywa jedni widze malują na szary mat. , a inni na czarny ja w swoim malowałem na czarny mat.

 

4.Tak są w zestawie są wszystkie czerwone.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi jakim klejem tylko jak wkleić na końcu??

Opisz dokładnie

Nie chodzilo mi o klej lecz jak podczas malowania jak mój kolega malował to zakleił szyby taśmą i jak odkleił to został klej po taśmie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to tak : Ja biorę sobie jakoś wykałaczkę czy coś cienkiego ciutkę tego kleju nałoże na nią "obsmaruje do o koła to miejsce na szybe i wkładam szybkę widać ślady a po chwili wszystko znika , ale że Ci zostają ślady to też wina kleju, albo że gdzieś Ci poleci na szybę klej.

 

Pozdrawiam,eKrystian

 

PS: oO kurczę no jasne że po malowaniu zaklejanie taśmą, ale utrudnianie sobie roboty.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi jakim klejem tylko jak wkleić na końcu??

 

Teraz ja nie bardzo rozumiem. Załóżmy że wklejasz przednią szybę...smarujesz klejem słupki i krawędź górną i dolną i przykładasz szybe. Ja tu nie widze żadnej filozofii. Sęk w tym jakiego kleju używasz, bo niektóre zestawiają smugi i zacieki (np. revell Contacta), niektóre potrafią zrobić z przeźroczystego plastiku biały (np. kleje cyjanoakrylowe typu Kropelka itp.).

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

eKrystian wyprzedził mnie dosłownie na ostatniej prostej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh koledzy ...

 

No to najpierw pomaluj sobie karoserie całą , przygotuj całe sklejone wnetrze do włozenie , potem wkładasz i przyklejasz szyby boczne i potem przednią . A z wklejaniem to tak jak powyzej mowia chłopaki , ja uzywam budapremu , troszke nakładam wykałaczką , cieniutko bardzo , a nadmiar mozna zdrapać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.