Skocz do zawartości

Mój pierwszy model A6M3 typ 22


Paws

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów opisu:

-model wykonany ze stareńkiego zestawu hasegawy

-wymagał więcej niż trochę zabawy ze szpachlą i "ścierniakami" maści wszelakiej.

-kabina bardziej niż uboga tj. "rynienka z wytłoczonym (to najlepiej pasuje) fotelem i "pilot". To należało zmienić, przeszlifowałem fotel, dorobiłem pasy (papier+klamerki z druciku), tablicę przyrządów-płaska+kalki z zestawu.

-dziaka 20mm zrobione z igieł, tak samo karabiny

-dorobione "żebrowanie" luków podwozia ale i tak zabardzo się tego poprawić nie dało...

-starałem się zrobić model z bardzo wyraźnymi "znakami eksploatacji" tzn. słynna odpadająca japońska farba, otarcia, przybudzenia, okopcenia etc.

-model malowany w całości pędzlem

 

Niestety nie byłem wstanie zamieścić zdjęć w czasie prac nad modelem, a i te zamieszczone poniżej są marnej jakości-wykonane telefonem (cyfrak na wakacjach :( )

 

Jest to mój pierwszy model plastikowy i pierwsze malowanie, chwalić się nie ma czym więc proszę o krytykę co by się na przyszłość poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na podstawie TYCH zdjęc nie można czegokolwiek powiedziec o tym modelu. Koniecznie dorwij aparat, pożycz albo coś i wtedy pokaż. Tak to model wygląda w porządku, ale jestem ciekawy jak wyszło Ci malowanie pędzlem. A i kółka chyba troche krzywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kólka są ok (mierzona odlegość ) , a zdjęcia dam nowe jak tylko mi aparat do łapek wróci...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O qrcze, a to pierwszy model w życiu, a ja myślałem, że pierwszy japoniec Jak na pierwszy model to naprawde extra. Aha, a jak kólka są równo to zwracam godnośc. Co do śladów eksploatacji i odpadającej farby to bardziej było to spotykane na tych późniejszych A6M5 tych w zielonym kamuflarzu. Kup sobie Zero z Academy i tam zedrzyj farbe będzie to z pewnością fajniej wyglądac. No i koniecznie zrób mu porządne zdjęcia to wtedy będziemy oceniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy model to bardzo dobrze. Tylko gdzie ta odpadająca farba i ślady ekplatacji??

I mogłeś szybki z czego innego zrobić (chyba ich nie malowałeś???)

pozdr

 

ślady eksploatacji: delikatne różnice w odcieniu farby, odrapania na krawędziach i kadłubie (koło znaku), i "goła blacha na spodzie kadłuba...przybrudzenia i okopcenia

 

Obiektyw w telefonach to totalne badziewie nie ma jak zrobić zbliżeń ( spokojnie - już w ten wekendzik wsiadam w autko i jadę "odebrać" mój aparacik- w poniedziałek wstawię nowe zdjęcia-teraz dałem te "zdjęciopodne wyroby" bo to pierwszy model i tak mnie siakoś ciągnęło )

 

Co do szybek to jakże bym mógł MALOWAĆ SZYBKI!!!??? nie mam 5 lat!, są te orginalne z zestawu-pomalowane tylko ramki-na lepszych zdjęciach będzie widać że jako tako są przeźroczyste... , wy,myłem je wychuchałem ale niewiele to pomogło na ich walory szkło-imitacyjne (ale tworzę nowomowę ) nie inwestowałem w zestawy waloryzacyjne do tego modelu (jeszcze)-wszystkie oczekujące na sklejenie mają już komplety blaszek i maski do kabin...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy model to bardzo dobrze. Tylko gdzie ta odpadająca farba i ślady ekplatacji??

I mogłeś szybki z czego innego zrobić (chyba ich nie malowałeś???)

pozdr

 

Dziagwa to nie czołg. Tu nie ma błota i rdzy. Ślady ekspolatacji są widoczne. Okopcenia za karabinami, przyciemnieone linie podziału blach i farba deczko odpadła za znakiem na kadłubie.

Rada z owiewką kabiny (szybki to w witrażu są) zaiste światła i godna polecenia. tylko że zrobienie samemu owiewki to nie jest hop siup tadaaaa gotowe! Zamiast udzielać specjalistycznych porad sam może byś zastosował którąś z nich do swojego modelu??

Odnośnie samolotu całkiem przyjemny. Obadamy więcej na ostrzejszych fotkach. Ja i tak podziwiam bo do samolotów to w ogóle talentu nie mam więc dla mnie każdy w miare gładko i z wyczuciem pomalowany jest ładny.

Po prostu się nie znam na tym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.