Skocz do zawartości

Panzer II Ausf. F


macotra21

Rekomendowane odpowiedzi

jakis czasem przez przypadek, a wlasciwie nie doczytujac do konca dokonalem zakupu tego oto "przypadku"

DSC02992.jpg

Pierwszy pomysl byl taki byl poszedl na polke, lub na sprzedaz, ale przegladajac monografie Panzera II natrafilem na ciekawe malowanie, co z kolei zmienilo moje zdanie

DSC02993.jpg

 

I teraz prosba. jest to malowanie z Wloch 1944, dokladnie wedlug opisu z Monte Cassino. Jakie byly kolory uzywane na tym teatrze przez Niemcow? Na pierwszy rzut oka wyglada to na kolor piaskowy z dodatkiem zielonego/khaki/oliwkowego i braz.

Dziekuje za pomoc,

 

P.S. schemat malowania z monografii J.Ledwoch "Pazer II" wydawnictwo militaria 1994

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielonego to we włoszech w lato za dużo nie nie uświadczysz. Głównie malowano albo:

1. W początkowym okresie nawet Africa Braun - pojazdy ewakuowane z Tunezji bądź które nie zdążyły tam trafić.

2. Dunkelgelb po całości.

3. J/w czyli dunkelgelb a na to malowane kompresorem paski brązowe.

 

Widziałem natomiast z doskonale zachowanego filmu kadr, gdzie Marder III był pomalowany w zwykły kamuflaż z twardymi przejściami między kolorami - dunkelgelb, rotbraun, olivegrun. Ale to chyba jakiś transfer z Francji był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. schemat malowania z monografii J.Ledwoch "Pazer II" wydawnictwo militaria 1994

Czy faktycznie takie istniało, to kwestia dyskusyjna - utwory pana Ledwocha lepiej traktować luźno, jako ciekawą książkę do poduszki, aniżeli monografię przy budowie modelu.

teraz prosba. jest to malowanie z Wloch 1944, dokladnie wedlug opisu z Monte Cassino. Jakie byly kolory uzywane na tym teatrze przez Niemcow?

Kolory zawsze były te same. Całość na Dunkelgelb i na to węże Rotbraun

 

Farbami jakiej firmy malujesz?? Jakby co, podpowiem numerację.

Jeśli możesz to zrób skan tej samej strony, tak aby było widać tego Panzer II z LSSAH (tego całego szarego ). O ile mnie pamięć nie myli, w jakiejś monografii widziałem jego zdjęcie - więc może lepiej pokusić się o jego wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sprobowac farb Tamiya, ale moge uzyc takze humbrola (w koncu znalazlem sklep ktory je sprzedaje - tu gdzie mieszkam nie jest to takie proste ) czy ogolnie dostepne Model Masters.

A jesli chodzi o skan "tego calego szarego" to jest to kamufaz zimowy a na to jestem zdecydowanie jeszcze za cienki.

Ta publikacje mam w pdf jesli chcesz to ci ja podesle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) chcialbym sprobowac farb Tamiya,

Malujesz aero?! Od Tamiyi bardziej proponowałbym Vallejo jako Dunkelgelb (mieszanina dwóch kolorów - gdzieś już o tym pisałem na forum), natomiast Rotbraun ewentualnie Olivegruen z Gunze Sangyo.

Ta publikacje mam w pdf jesli chcesz to ci ja podesle

Ok, nie trzeba, wiem o którą Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.