Skocz do zawartości

CASE (US Army Tractor) 1:35 Thunder Model


jerzy_k

Rekomendowane odpowiedzi

Traktorek z Thunder Model w skali 1:35, wersja cywilna. Docelowo trafi na pakę Chevroleta.

Miał być pomarańczowy ale wyszedł taki bardziej złoty, chociaż może złoty traktor to marzenie niejednego farmera :)

 

CASE_1.JPG.43642ea663022d562a986552991a71a9.JPG

 

CASE_2.JPG.a0bd5a841f1c99f2105a8af7507fe7a4.JPG

 

CASE_3.JPG.44a621077ae67110a56878770ef5841d.JPG

 

CASE_4.JPG.ef918c2c6c754a097e54085e31e335e8.JPG

 

CASE_5.JPG.16b197e079cced6473a613ceafd67046.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pogooglowałem, żeby móc coś tu napisać i nie wyjść na marudnego dziada co to mu się nic nie podoba.

Na początku zdziwiło mnie że on taki jednorodny kolorystycznie. Ale poszukałem w necie oryginałów (i starych i odrestaurowanych) i one rzeczywiście po całości są malowane jednorodnie. Ale jednak niektóre elementy powinny być w innych kolorach, np. mieszek osłaniający rączkę zamiany biegów, część osprzętu zewnętrznego (osłona rozdzielacza), rozrusznik itp.

Brakuje mi tu trochę wkładu własnego, szczególnie braku jakichkolwiek kabli idących od rozdzielacza do świec. Do tego dyszelka z tyłu też nie można nic podczepić, bo nie ma w nim żadnego otworu.

Traktor jest jednocześnie bardzo czysty (zero kurzu i zacieków) i dziwnie poobijany. Obicia są wszystkie na jedno kopyto, bez względu na podłoże na którym jest ono wykonane - jasna obwódka i w środku ciemna plamka. Ich rozmieszczenie jest jest jednoczenie losowe i bardzo regularne. Ale miejsca gdzie ubłocony but starłby wszystko do gołego metalu są nietknięte. Taki miejscami są m.in. pedały, część podłogi, tylny most.

Wiem że ten traktorek jest dość prostą konstrukcją, ale tu wygląda jak zabawka z kiosku ruchu kupiona do wprawek malarskich.

 

Jednocześnie wzbudził we mnie chęć by sobie taki kupić, chociaż do niczego go nie potrzebuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu i życzę powodzenia w składaniu 😉 Wypraski i blaszka chyba nawet te same co u Thundera.

Dzięki za komentarz, każde konstruktywne uwagi mile widziane. Chciałem jak najszybciej skończyć i wyszło jak wyszło. Przy następnych modelach postaram się dawać więcej inwencji własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie ten sam model. Airfix ma tylko zmienione kalkomanie - zegary ma lepsze od Thundera.

To nie jest tak, że Twój model jest zły. Jest bardzo czysto sklejony, co trzeba jest oszlifowane. Ja bym go na Twoim miejscu po prostu przemalował na nowo. I ewentualnie dodał te kilka przewodów. A wrażenie które miał wywołać -  wywołał. Bo sam kupiłem taki sam i bardzo szybko się "zdotkoryzowałem" z tej konstrukcji. I już wiem co tam można dodać dla lepszego efektu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.