Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Greif napisał:

no zawiasy w osłonie Flaka do poprawki zdecydowanie za duże 


Powiem szczerze, że nie przeszkadza mi to. Faktycznie może są trochę za duże, użyłem średnicy drutu wskazanego przez producenta, jedynie je poprawiłem aby były proste i w sumie nawet fajnie wyglądają. Możliwe, że w farbie nie będą tak bić po oczach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzinek dziś i praktycznie bryła główna jest gotowa na zimmerit z DEF - niedostępny póki co ale to jest kwestią czasu gdy pojawi się w sklepach. Na razie sobie ogarnę koła i resztę detali. Jak widać na zdjęciach musiałem trochę szpachlować, z biegiem czasu forma zyskała trochę wad. 
 

y9u53x5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie przed pracą trochę porobiłem. Parę kółek zostało do wyszlifowania. Zmontowałem wydech, zasobnik wieżowy, liny. Pojawiły się również anteny. Znalazłem w moich zasobach jakieś pozostałości tego zimmeritu DEF z poprzednich Beob. Zestaw kalkomanii nie jest kompletny ale ile się da to nałożę. 

 

6KIzkW9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne posiedzenie warsztatowe które obfitowało w znaczy postęp w pracy. Tak naprawdę pozostała ta kupka części na dole do przygotowania. To co na górze już mogę kleić. Jeszcze ten zimmerit, miałem go dziś coś ruszyć ale zapomniałem, że skończyły mi się patyczki higieniczne które są mocno pomocne przy tego typu akcjach. Prostu nie chce dziś jeździć po sklepach. Mam lenia. 

KOKLuCK.jpeg

 

Niedługo zacznę zapowiadana „635”.  Gdy tylko Beob już będzie w miarę ogarnięty pod kalkomanie DEF. 
 

au5CpKA.jpeg
 

W trakcie rozwoju fazy na czwórki powstał pomysł budowy tegoż pojazdu. Trzeba będzie tylko jakoś rozwiązać kwestię tej anteny prętowej na kadłubie. Ta ostatnia wersja z gąsienicami na kadłubie i malowaniem zimowym jest świetna i tak to będę chciał zrobić. Myślę, że tutaj już pójdę w RFM jako zestaw wyjściowy. Trzeba mieć jakieś urozmaicenia. Mam już kalkomanie do niego. Krzesełka też będą. 

 

7giX5yC.jpeg
eyXtzNa.jpeg

fYdcoNC.jpeg
NSInWjv.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chce mi się zimmeritu to pierwsze cięcia na RFM zrobię. I tak właśnie pomyślałem, żeby zrobić główną bryłę, w sensie pierw kadłub. Wieczorkiem jeszcze coś podziałam. Powoli już mnie zajawka nachodzi więc powinno za parę dni ruszyć z pełną parą. 
 

image.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrkur napisał:

Jakie malowanie dla samuraja planujesz?


Taki sobie schemat z FineMoldsa pożyczyłem. Lubię bazować na ich schematach bo są we wszystkich rzutach i dobrze zrobione. Co do malowania to chyba będzie z Filipin. Trochę będzie Japończyków jeszcze pod koniec miesiąca. 

 

IMG_8704.jpeg

image.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna “11” z Border została sprzedana. Nie będzie kontynuacji budowy, mam ją skończyć i wysłać. Z uwagi na to będę robić jeszcze raz tą “11” tylko dla siebie. Tym razem modelem startowym będzie RFM. Niedługo zacznę robić ten czołg. 
 

IMG_8734.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pora na małe podsumowanie. 
Modele chronologicznie, od gotowych po pracę w roku. Pierwsze pięć jest gotowych. Potem od pociągu MBV-2 do Tygrysa praktycznie gotowe na podkład. Dojdą jeszcze dwie Pz. IV (“635” i “11”) oraz Ho-Ro z FineMolds. Potem już będę kończyć. 

Przy kieliszeczku wódeczki pozdrawiam i życzę miłego weekendu. 
 

ZE7v5kK.jpeg

mObRdSs.jpeg
NYywpQk.jpeg

xRFWzjE.jpeg
YkFwSqz.jpeg

GB8hMfb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Konrad-Ciba napisał:

Myślę, że pora na małe podsumowanie. 
Modele chronologicznie, od gotowych po pracę w roku. Pierwsze pięć jest gotowych. Potem od pociągu MBV-2 do Tygrysa praktycznie gotowe na podkład. Dojdą jeszcze dwie Pz. IV (“635” i “11”) oraz Ho-Ro z FineMolds. Potem już będę kończyć. 

Przy kieliszeczku wódeczki pozdrawiam i życzę miłego weekendu. 
 

ZE7v5kK.jpeg

mObRdSs.jpeg
NYywpQk.jpeg

xRFWzjE.jpeg
YkFwSqz.jpeg

GB8hMfb.jpeg

Super warsztacik , na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Wczoraj się trochę faktycznie napiłem - oczywiście w granicach rozsądku.
Dziś za to z kronikarskiego obowiązku wrzucam zdjęcie na których będą znowu kupki, w dalszym ciągu. Tyle dziś zostało zrobione. Pozostały części te po lewej stornie, potem trochę papierkiem bo tak naprawdę to wszystko przeszło tylko przez skalpel i praktycznie jest po problemie. Powiem szczerze, że z początku mnie to trochę przygniatało ale po paru dniach pracy widać metę. We wtorek odbieram “635” oraz drugą “11”, też trzeba będzie przerobić. 
 

964A716B-E64E-4CB5-AD41-7DFF83BEE567.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle po pracy trzeba wrzucić post. 
Mało zostało. Próbuje się wyrobić bo jutro trzeba będzie jeszcze robić dwa nowe zestawy. Ale już jest spoko. Myślę, że 2-3 godziny jutro i będzie po temacie części do przygotowania. Po lewej części do obróbki, po prawej do szlifowania papierem i równania klejem a na górze już gotowe. Jakieś uzbrojenie też się pojawiło na “II” BefPz - ten żółty. Szary to Beob “201”. 
 

2F36448B-3661-4F1F-B8D0-C411732D5162.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już materiał na „635” i drugą „11”. Dziś mam wolne od pracy i w sumie lenia, pójdę bardziej w książkę. Tego RFM „11” sobie zacznę jak postęp przy dwóch czwórkach będzie znaczący. Dragon jest rozbity na wiele elementów, pewnie będę go robić na samym końcu gdy te 3 Pz. IV będą już w miarę zbudowane. Już się nie mogę doczekać tego Dragona. Zbudowałem jedną czwórkę z Kurska i proces był mega satysfakcjonujący. Myślę, że i przy „635” się nie zawiodę. 
 

59B49B4F-B2CD-45CE-817C-059C0C49AF56.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.